Materiał Partnera

Szpule ze sklejki – najlepszy sposób na przechowywanie kabli

Szpule ze sklejki – najlepszy sposób na przechowywanie kabli

Dzięki szpulom, wykonanym ze sklejki, lub z innych lekkich, ale trwałych materiałów, przechowywanie kabli jest znacznie łatwiejsze. Szpule na kable i łańcuchy maja bardzo wiele zalet. To praktyczne rozwiązanie, które zapobiega plątaniu się przewodów, nawet jeśli są one bardzo długie. Dlaczego warto zdecydować się na takie szpule? Gdzie najlepiej je zdobyć? Dowiedz się, czytając nasz krótki artykuł.

Praktyczne rozwiązanie

Szpule to wygodne, praktyczne rozwiązanie, pozwalające na magazynowanie długiej ilości kabli, drutu, łańcuchów lub innych tego typu produktów. Ważne, by szpula miała odpowiedni rozmiar oraz była na tyle solidna, by wytrzymać obciążenie ciężkim, wielometrowym kablem. Szpule na kable najczęściej wykonuje się ze sklejki. Mogą być one produkowane w różnych wielkościach, co pozwala na dostosowanie ich do rozmaitych typów kabli, przewodów czy sznurów. Poza sklejką do produkcji takich szpul dość często wykorzystuje się płyty meblowe, konstrukcyjne lub MDF. Produkcją szpul ze sklejki i innych materiałów zajmuje się przedsiębiorstwo Drewmat Sp. z o.o. Dzięki maszynom CNC i specjalnemu oprogramowaniu, przedsiębiorstwo oferuje produkcję szpul w różnych kształtach i rozmiarach – dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Praktyczne i ekologiczne

Zdecydowaną zaletą szpul kablowych jest fakt, że nadają się one do wielokrotnego użytku. Dlatego sprawdzają się w sklepach, magazynach i firmach telekomunikacyjnych, które po prostu potrzebują opakowań pozwalających na wygodne przechowywanie kabli, tak by się one nie plątały. Żeby szpula długo służyła, musi być jednak solidnie wykonana – znaczenie ma tu nie tylko odpowiedni projekt, ale też właściwie dobrany materiał. Gruba sklejka będzie znacznie wytrzymalsza niż np. płyta meblowa. Decydując się na konkretne rozwiązanie, weź więc pod uwagę nie tylko koszt jego wykonania, ale także to, jak długo będzie ono Ci służyć. Lepiej zainwestować nieco więcej w dobrze wykonane szpule ze sklejki niż kupować opakowania, które szybko przestaną nadawać się do użytku. Szpule kablowe są ekologiczne nie tylko ze względu na możliwość używania ich wiele razy – dość często są one także wykorzystywane do tworzenia ciekawych mebli. Zużyta szpula, która nie nadaje się już do przechowywania kabli, po prostej obróbce może stać się oryginalnym stolikiem kawowym lub meblem ogrodowym. Wystarczy odrobina wyobraźni i trochę czasu, by dać takiej zużytej szpuli z drewna kolejne życie.

Opracowanie:
Polanka 312
tel. 509 932 248
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz