Materiał Partnera

Szlachetnie piękna – srebrna biżuteria

Szlachetnie piękna – srebrna biżuteria

Srebro towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat, ludzie mają naturalną skłonność do ozdabiania się, od zawsze poszukiwali pięknych rzeczy. Dawni alchemicy określali srebro mianem „Luny” lub „Diany”, kruszec ten był szczególnie ceniony za swą piękną barwę i połysk. Srebro może wspaniale podkreślić urodę kobiety, a gdy idealnie harmonizuje z kolorem cery i oczu, uwydatnia w twarzy to, co najpiękniejsze.

Srebro jest bardzo popularne w przemyśle jubilerskim, łatwo można je polerować, wyróżnia się charakterystycznym kolorem i blaskiem, było jedyne w swoim rodzaju, zwłaszcza przed wynalezieniem platyny i białego złota. W naturze występuje najczęściej w formie związków wraz z rudami ołowiu, cynku, miedzi i złota. Jako czysty metal spotykane jest bardzo rzadko. Najbardziej znane, wykorzystywane od setek lat złoża znajdują się w Peru i Norwegii. Największa ilość „srebra w srebrze” wynosi 92.5 %, a najczęściej używane oznaczenia to SS lub próba 925.

Komu pasuje srebro?

Srebrna biżuteria jest szlachetna i uniwersalna. Idealnie wyglądają w niej kobiety o chłodnym typie urody. Srebro wspaniale współgra wtedy z barwą cery, eksponując jej piękno. Znakomicie także harmonizuje z niebieskimi oraz jasnymi tęczówkami, podkreślając ich unikalny kolor. Panie o cieplejszym typie urody mogą wybrać srebro łączone z kamieniami o ciepłej barwie czyli czerwonymi, pomarańczowymi, żółtymi i w odcieniach złota.

P & B. R. Brodecki to firma o bogatej ofercie. Tu znajdą coś dla siebie zarówno miłośniczki klasyki, jak i Panie odważne, lubiące eksperymenty z formą i kolorem. Szczególnie atrakcyjne są srebrne kolczyki z kamieniami, które zwracają uwagę kunsztem wykonania, będą  wspaniałym dodatkiem na różne okazje. Eleganckie połączenie błyszczącego kruszcu z efektowną głębią kryształków zachwyci każdą kobietę. Firma gwarantuje wysoką jakość wykonania, zadbano tu o najdrobniejsze elementy, co wpływa na wspaniałą estetykę biżuterii, a także o jej trwałość, dzięki czemu pozostanie w nienaruszonej formie przez długie lata.

Jak czyścić srebro?

Aby srebro zawsze zachwycało swą lśniącą powierzchnią, najlepiej czyścić je za pomocą czystej miękkiej szmatki oraz przeznaczonego do tego preparatu, czyli specjalnej pasty lub mleczka. Można też takie czyszczenie zlecić doświadczonemu jubilerowi, który profesjonalnymi sposobami przywróci ulubionym bransoletkom czy srebrnym łańcuszkom dawny blask. W sklepach jubilerskich można nabyć także specjalne szmatki do czyszczenia srebra, już gotowe do użycia (nasączane są specjalistycznymi substancjami).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz