Artykuł sponsorowany

Szkolenie dla kierowców zawodowych z ośrodkiem edukacji zawodowej U Stodolnych

Szkolenie dla kierowców zawodowych z ośrodkiem edukacji zawodowej U Stodolnych

Kierowcy zawodowi, którzy zajmują się przewozem rzeczy lub osób, muszą regularnie przystępować do szkoleń okresowych. Dotyczy to przede wszystkim osób, które uzyskały prawo jazdy kategorii C lub D. Można w nich uczestniczyć stacjonarnie, można również odświeżyć wiedzę dzięki metodzie e-learningowej, którą proponuje ośrodek edukacji zawodowej U Stodolnych. Jak wyglądają szkolenia okresowe dla kierowcy zawodowego i dlaczego należy je powtarzać?

Jak wyglądają szkolenia okresowe dla kierowcy zawodowego?

Szkolenie okresowe to 35 godzin lekcyjnych w formie teoretycznej. Odświeżona wiedza nie jest na szczęście weryfikowana egzaminem. Oprócz przypomnienia przepisów dotyczących przewozu towaru lub osób uczestnik szkolenia przypomni sobie również takie zagadnienia, jak ekonomiczna jazda oraz prowadzenie pojazdów w specjalnych warunkach, pierwsza pomoc, mocowanie ładunku czy też przewóz ładunków nienormatywnych. Na szkoleniu okresowym dla kierowcy zawodowego często porusza się również kwestie pierwszej pomocy i zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Organizacją takich szkoleń zajmuje się ośrodek edukacji zawodowej U Stodolnych z Piły, który regularnie prowadzi zajęcia w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubuskim. Szkoleniowcy dostarczają swoim słuchaczom praktyczną wiedzę o związaną z czasem pracy kierowcy czy też regulacjami znajdującymi się w ustawie o transporcie drogowym. Jeśli przedsiębiorca z różnych powodów nie może wysłać pracujących u niego kierowców na szkolenie stacjonarne, może odświeżyć ich wiedzę metodą e-learningową.

Dlaczego należy powtarzać szkolenia dla kierowców?

Wydawać by się mogło, że raz odbyte szkolenie powinno wystarczyć na cały okres kariery kierowcy zawodowego – przecież wiedza zdobyta na zajęciach i praktykowana na drodze nigdzie nie uleci. Kierowcy mają jednak obowiązek uczestniczyć w szkoleniach okresowych co pięć lat. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, by odświeżać swoje umiejętności czy też przypomnieć sobie obowiązujące ich przepisy. A skoro już mowa o przepisach, to warto pamiętać o tym, że ulegają one regularnym modyfikacjom i choć kierowca zawodowy powinien je śledzić na bieżąco, to właśnie na szkoleniach okresowych można bliżej przyjrzeć się zmianom w obowiązujących regulacjach.

Najlepszym potwierdzeniem zdobytej wiedzy jest umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Aby jednak kierowcy zawodowego nie zgubiła rutyna, raz na jakiś czas powinien opuścić swoją szoferkę i wziąć udział w szkoleniu okresowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz