Materiał Partnera

Szkolenia z pierwszej pomocy – to może uratować życie!

Szkolenia z pierwszej pomocy – to może uratować życie!

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy może uratować komuś życie. Dlatego każdy powinien przejść przez szkolenie, na którym nauczymy się, jak postępować, kiedy dzieje się coś zagrażającego zdrowiu lub życiu otaczających nas osób. Jeśli raz dobrze nauczymy się podstaw pierwszej pomocy, będziemy gotowi reagować w każdej sytuacji. Co powinniśmy wiedzieć na temat pierwszej pomocy?

Podstawowa wiedza

Pierwszą pomocą nazywamy podstawowe czynności, które podejmuje się w celu ratowania życia lub zdrowia osoby znajdującej się w sytuacji zagrożenia. Te czynności powinna podjąć osoba znajdująca się na miejscu zdarzenia, jeszcze zanim wezwie fachową pomoc. Stanem nagłego zagrożenia nazywamy sytuację, w której w krótkiej perspektywie czasowej może dojść do pogorszenia stanu zdrowia, zakłócenia pracy organizmu lub uszkodzenia ciała. Zgodnie z polskim prawem, w takiej sytuacji każdy człowiek ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy – dlatego lepiej znać jej podstawowe zasady. Najlepiej przyswoimy je podczas specjalnego szkolenia. Firmą, która organizuje szkolenia z zakresu pierwszej pomocy jest Nan-med Usługi medyczne Karol Pielesz. Szkolenia organizowane przez tę firmę pozwolą nam w szybki i łatwy sposób zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Warto pamiętać, że pojedyncze szkolenie z pierwszej pomocy nie wystarczy – powinno się je powtarzać co jakiś czas, by aktualizować swoją wiedzę i trenować umiejętności.

Pierwsza pomoc to nic trudnego

Udzielenie pierwszej pomocy nie wymaga specjalnej, eksperckiej wiedzy – to czynności, które powinien opanować każdy z nas, pod warunkiem, że poświęci temu trochę czasu i uwagi. Niezwykle ważna jest tutaj praktyka, dlatego wiedzę na temat pierwszej pomocy najłatwiej przyswoimy podczas specjalnego kursu, prowadzonego przez fachowców z tej dziedziny. Takie szkolenie może zostać zorganizowane na przykład przez pracodawcę. Poza tym, pokazy pierwszej pomocy mogą też uatrakcyjnić imprezy plenerowe. Ważne jednak, by prowadzili je wykwalifikowani fachowcy – osoby bez odpowiedniej wiedzy mogą powielać nieprawdzie informacje, co w sytuacji zagrożenia, w której sięgniemy po wiedzę ze szkoleń, może mieć tragiczne skutki. Kiedy znajdziemy się w sytuacji, w której musimy udzielić komuś pierwszej pomocy, powinniśmy na początek sprawdzić, czy jesteśmy bezpieczni. Pamiętajmy, że obowiązek udzielenia pomocy nie może wiązać się z lekceważeniem własnego zdrowia i życia. Jeśli jednak nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo, musimy pomóc poszkodowanemu – w innym przypadku grozi nam odpowiedzialność karna – dlatego właśnie warto skończyć taki kurs. Zdobyte na nim umiejętności są bezcenne – mogą uratować komuś życie.

Opracowanie:
Bystra, Promienista 3
tel. 608 456 967
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz