Materiał Partnera

Szkolenia organizowane przez najlepsze agencje morskie

Szkolenia organizowane przez najlepsze agencje morskie

Najlepsze agencje morskie działające w Polsce, nie tylko zajmują się szeroko rozumianą obsługą i rekrutacją marynarzy, armatorów, oficerów ochrony statków i specjalistów technicznych, ale również zapewniają usługi agentów portowych, dotyczące m.in. przygotowywania załóg i statków do wypłynięcia w morze, lub też przybycia do portu, czy stoczni. Tak szerokie doświadczenie branżowe doprowadziły do tego, że renomowane agencje morskie, rozpoczęły również działać, jako ośrodki szkoleniowe!

Dla kogo organizowane są szkolenia?

Szkolenia prowadzone przez agencje morskie dotyczą różnego rodzaju tematyki, od nowoczesnych procesów metodologii logistycznej transportu morskiego oraz intermodalnego, po sposoby konserwacji statków. Specjalistyczne szkolenia, kursy, wykłady i seminaria, są zatem dedykowane dla firm morskich, dla pracowników branżowych – marynarzy, oficerów, armatorów – a także dla podmiotów publicznych. Mowa zarówno o zarządcach portów i stoczni, jak i o uczelniach wyższych oraz szkołach technicznych, które przygotowują kadrę nowych pracowników, zasilających rynek branży morskiej. Tu warto zauważyć, że polscy specjaliści są cenieni na całym świecie, a wielu z nich posiada wykształcenie wyższe z zakresu m.in.: administracji i bezpieczeństwa systemów informatycznych, eksploatacji siłowni okrętowych, eksploatacji zbiornikowców, elektroautomatyki okrętowej, elektroniki morskiej, komputerowych systemów sterowania, żeglugi arktycznej, czy też zarządzania infrastrukturą i środkami transportu śródlądowego.

Przykłady innowacyjnych szkoleń dla firm, instytucji oraz osób z branży

Do przykładowych innowacyjnych szkoleń branży morskiej, można zaliczyć te oferowane przez agencję morską Dohle Marine Services Europe z polskim oddziałem w Gdyni. Gwarantuje ona m.in.: kurs oficera ochrony statku; szkolenia dotyczące stateczności i wytrzymałości statków kontenerowych o pojemności powyżej 2500 TEU; kursy HAZMAT związane z transportem morskim ładunków niebezpiecznych; czy też złożone kursy związane z systemem utrzymania urządzeń okrętowych PMS (Planowana Konserwacja Statku).

Warto także wiedzieć, że na zlecenie danych flot/bander, które oferują kontrakty dla np. marynarzy, agencje morskie, przeprowadzają dla nich szkolenia wdrożeniowe, uzupełniające i specjalistyczne. Przykładami mogą być: kurs manewrowania dużymi statkami i statkami o nietypowych charakterystykach manewrowych, kurs bezpieczeństwa wysokich napięć (do 24 kV), czy kurs nawigacji statkiem w lodach.

Dla osób i firm z branży morskiej: Istotnymi rozwiązaniami, są w ostatnim czasie na rynku branżowe szkolenia ECDIS, które oferuje między innymi agencja Dohle Polska. Z pełną informacją na ten temat warto zapoznać się na dedykowanej stronie www podmiotu. 

Opracowanie:
Gdynia, Stefana Batorego 28-32
tel. 58 660 60 99
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz