Materiał Partnera

Szkoła publiczna, prywatna czy społeczna – jaką podstawówkę wybrać?

Szkoła publiczna, prywatna czy społeczna – jaką podstawówkę wybrać?

Każdy rodzic staje przed wyzwaniem, jakim jest wybór odpowiedniej placówki edukacyjnej dla swojego dziecka. Pierwsze szkolne lata mają ogromny wpływ na rozwój naszej pociechy, mogą one zdeterminować późniejszą ścieżkę kariery dziecka i całe jego dorosłe życie. Warto więc wybrać szkołę, która zagwarantuje dziecku właściwą opiekę oraz dobry start w przyszłość.

Rodzice najczęściej stoją przed wyborem – czy wysłać dziecko do szkoły publicznej, która jest zupełnie bezpłatna, jednak nie gwarantuje uczniowi należytej uwagi oraz opieki, czy do drogiej szkoły prywatnej, w której pociecha ma szansę na zajęcia edukacje w mniejszych grupach. Dobrą alternatywą dla obu tych opcji jest niepubliczna szkoła społeczna.

Szkoła publiczna

Czasy szkoły podstawowej to bardzo istotny etap w rozwoju każdego dziecka. Od tych kilku lat zależy, czy nasza latorośl odnajdzie się w systemie edukacji, czy będzie jej ciężko. Niewątpliwie liczne klasy nie sprzyjają nauce oraz nawiązywaniu relacji zarówno z rówieśnikami, jak i nauczycielami. Wychowawca nie jest w stanie poświęcić dziecku wystarczającej uwagi i pomóc mu lepiej zrozumieć różne zagadnienia podczas lekcji. Czy w takiej sytuacji jedyną alternatywą jest szkoła prywatna?

Szkoła prywatna

Niewielkie grupy, nowoczesny sprzęt i różnorodne zajęcia dodatkowe – to klasyczna oferta szkół prywatnych. Dzieci mogą liczyć na fachową opiekę oraz pomoc w nauce. Ponadto nauczyciel ma czas, aby poznać dzieci i szybciej zauważa wszelkie niepokojące zmiany w ich zachowaniu. Jednak szkoła prywatna to duży wydatek, na który większość rodzin nie może sobie pozwolić.

Szkoła społeczna

Szkoła społeczna, taka jak np. Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego STO w Tychach, to doskonała alternatywa dla szkół prywatnych oraz publicznych. Czym różni się od szkoły prywatnej? Organem założycielskim – szkołę prywatną zakłada osoba fizyczna, a placówka nastawiona jest na zysk. Musimy się zatem liczyć z comiesięcznymi opłatami, których wysokość może być różna, w zależności od tego, którą szkołę wybierzemy. Natomiast szkoły niepubliczne społeczne tworzone są przez stowarzyszenie i nie są nastawione na dochód. Wysokość czesnego ustalana jest przez organizację, a wydatki określane przez rodziców. W tym przypadku wszystkie pieniądze wydawane są na realizację dążeń statutowych szkoły. Szkoły społeczne zapewniają bardziej indywidualne podejście do ucznia, gwarantują rozwijanie jego potencjału i przekazywanie wiedzy. Dlatego decydując, do jakiej podstawówki powinien udać się pierwszoklasista, warto postawić na cieszącą się zaufaniem szkołę społeczną.

Szkoła społeczna zapewnia dzieciom najwyższej jakości opiekę i stanowi doskonałą alternatywę dla drogich placówek prywatnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz