Materiał Partnera

Szkło do kabin prysznicowych – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Szkło do kabin prysznicowych – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Czy wiesz, że w nowoczesnych łazienkach, coraz częściej można spotkać szklane kabiny prysznicowe? Wynika to z faktu, że ta minimalistyczna alternatywa dla wanien idealnie wpisuje się we współczesne, wnętrzarskie trendy. Dodatkowo, łazienka, w której znajduje się szklana zabudowa, jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale także bardzo praktyczna. Przeczytaj, jakie są zalety tego typu kabin i dowiedz się, gdzie zamówić specjalistyczne szkło.

Kilka słów o szklanych kabinach prysznicowych

Szklane kabiny prysznicowe zachwycają elegancją i estetycznym wyglądem. Bez względu na to, czy łazienka zaaranżowana jest w nowoczesnym stylu, czy też jej właściciele postawili na klasykę, tafla szkła dopasowuje się do wystroju wnętrz. Warto zaznaczyć, że dobrze się ona prezentuje nawet w niewielkich pomieszczeniach – dzięki niej, wydają się one wizualnie większe. Jest to bowiem związane ze światłem, które odbija się od ścian kabiny. Oprócz tego, szklane elementy posiadają wiele innych zalet. Przede wszystkim, materiał ten jest doskonałym izolatorem ciepła, co  wpływa na komfort kąpieli. Ogromną korzyścią jest również łatwość w utrzymywaniu czystości.

Czym powinno charakteryzować się szkło do kabin?

Wiele osób, które rozważają montaż szklanej kabiny prysznicowej w swojej łazience, obawia się o bezpieczeństwo użytkowania. Warto jednak być świadomym, że szkło hartowane, z którego wykonywane są tafle, nie stanowi żadnego zagrożenia. Z czego to wynika? Przede wszystkim:

  • jest odporne na skoki temperatur – w porównaniu do niehartowanego odpowiednika, z nagłymi i radykalnymi zmianami temperatury radzi sobie ono nawet 4-krotnie lepiej,
  • jest wytrzymałe na zginanie,
  • nie rozbija się w typowy sposób – w przypadku poważnego uszkodzenia mechanicznego i pęknięcia, nie stanowi zagrożenia dla użytkowników.  Szkło rozpada się wówczas na tysiące malutkich kawałków, których boki są tępo zakończone – nie ma więc możliwości, by ktoś się nim skaleczył.

Zakup specjalistycznego szkła

Zamawiając szkło do kabiny prysznicowej, warto mieć więc świadomość, że powinno być ono hartowane – wówczas zwiększa się bezpieczeństwo i komfort. Dodatkowo, ważnymi kwestiami, na które warto zwrócić uwagę są: grubość materiału, kolor szkła oraz producent. Dwie pierwsze kwestie są zależne od indywidualnego stylu domowników. Z kolei, wybór producenta powinien być motywowany racjonalnymi argumentami, takimi jak: wysokie kwalifikacje, doświadczenie czy też pozytywne rekomendacje. Jedną z profesjonalnych firm, które zajmują się produkcją szkła jest Szkłomania – Szklarskie usługi. Przedsiębiorstwo wyróżnia się spośród innych firm dużym doświadczeniem (funkcjonuje ono od 2005 roku), konkurencyjnymi cenami oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta i jego oczekiwań.

Opracowanie:
Myślenice, Kazimierza Wielkiego 58
tel. 519 046 083
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz