Artykuł sponsorowany

Szklane kabiny prysznicowe na specjalne zamówienie

Szklane kabiny prysznicowe na specjalne zamówienie

Prawdziwym trendem we wnętrzarstwie, są obecnie kabiny prysznicowe bez brodzika, które tworzy się z wysokiej jakości szkła – również dekoracyjnego oraz barwionego. To zaś pozwala uzyskać naturalistyczny oraz minimalistyczny efekt, idealnie współgrający z otoczeniem przygotowanym w skandynawskim, awangardowym, modernistycznym, industrialnym, czy też w loftowym stylu.

Jak tworzone są szklane kabiny prysznicowe?

Szklane kabiny prysznicowe wypierają dzisiaj standardowe konstrukcje brodzikowe gotowe, oferowane przez licznych dystrybutorów, pomimo tego, że należy tworzyć je na specjalne zamówienie. Przyjmują je profesjonalne pracownie szklarskie, posiadające nowoczesne parki technologiczne, do produkcji odpowiednich wyrobów ze szkła. Firmy te muszą też wyróżniać się usługami montażowymi, które pozwolą poszczególne elementy kabiny, zainstalować w łazience klienta. Poprzedza to jednak bardzo złożony proces produkcyjny oraz projektowy, na który składają się: wizja lokalna bądź zapoznanie się z zagospodarowaniem wnętrza wraz z instalacjami wodnokanalizacyjnymi; wybór z klientem modelu kabiny z gotowych katalogów, czy też określenie w 100% spersonalizowanego wyrobu; przedstawienie projektowych wizualizacji, rysunków technicznych oraz kosztorysu; tworzone kabiny w warunkach przemysłowych; dostarczenie konstrukcji oraz jej montaż.

Cały proces może trwać od kilkunastu dni, do kilku tygodni, w zależności od zakładu szklarskiego, z którym podejmiemy współpracę. Swoją błyskawicznością, a także niezwykłą precyzją oraz doświadczeniem, wyróżnia się między innymi firma BLASK-POL, która zawsze zapewnia odpowiednie gwarancje! 

Wybierz rodzaj kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe bez brodzika muszą mieć odpowiednio przygotowane podłoże, dobrze wyizolowane, a także zainstalowane idealnie pasujące kratki odpływowe, odpływy liniowe, czy też baterie. Jeśli chodzi jednak o szkło, warto wiedzieć, że dzisiaj popularne są zarówno konstrukcje ze skrzydłami wahadłowymi i przesuwanymi, jak i te typu skrzydłowego oraz walk-in. Ostatni model wykorzystuje zaledwie jedną, dwie, lub trzy tafle szkła hartowanego, bez ruchomych elementów, czy też drzwi. Są one bardzo nowoczesne i najczęściej stosowane w dużych przestrzeniach łazienkowych. Na szkle zaś można umieścić np. delikatne wzory geometryczne, czy też różne ozdoby w motywach roślinnych, a nawet napisy.

Sprawdź też: Kabina prysznicowa od producenta czy od szklarza?

Warto wiedzieć: Kabiny prysznicowe z wysokiej jakości szkła, które pozbawione są brodzika, są bardzo odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na wysokie temperatury, parę oraz wodę. Ich nienaganny wygląd utrzymywany jest zaś przez wiele lat, w czym pomaga konstrukcja szklana, tworzona dzisiaj z różnych odmian surowców. Najczęściej jest to grupa tzw. szkła bezpiecznego. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz