Artykuł sponsorowany

Szklana zabudowa jako element aranżacji pomieszczeń

Szklana zabudowa jako element aranżacji pomieszczeń

Dzięki procesowi hartowania można wykorzystywać szkło tam, gdzie wcześniej było to niemożliwe. Wysoka twardość i odporność mechaniczna, a także bezpieczeństwo w razie rozbicia sprawiły, że szkło stało się pełnoprawnym materiałem budowlanym i wykończeniowym. Dziś przyjrzymy się jego zastosowaniom w aranżacji pomieszczeń, a szczególnie zabudowom szklanym w domu i nie tylko.

Zalety zabudowy ze szkła hartowanego

Zabudowy szklane stają się coraz popularniejsze. Początkowo stosowano je przede wszystkim we wnętrzach biurowych i handlowych. Pozwalają na oddzielanie pomieszczeń, a jednocześnie zapewniają widoczność. Wpływają dodatnio na ilość światła we wnętrzach, bo nie stanowią dla niego bariery. Wprowadzają wizualną lekkość, sprawiając, że wnętrza wydają się bardziej przestronne.

Zabudowa szklana coraz częściej pojawia się w domach osób prywatnych – mówi specjalista z zakładu szklarskiego Bogdan Glass we Wrocławiu. – Klienci doceniają to, jak łatwo można wydzielić przestrzeń, a jednocześnie zachować estetyczny wygląd i lekkość wnętrza. Szkło okazało się idealnym materiałem do tworzenia osłon, balustrad i parawanów zarówno w domu, jak i na tarasach, balonach czy klatkach schodowych.

Szkło sprawdza się doskonale przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach. Zabudowa szklana stała się ważnym elementem współczesnego projektowania wnętrz. Jak można ją wykorzystać w domu?

Zastosowania zabudowy szklanej w domu

Zabudowa szklana to przede wszystkim wszelkiego rodzaju przesłony, parawany i balustrady, a więc elementy służące albo wydzielaniu przestrzeni, albo bezpieczeństwu. W jakich pomieszczeniach najczęściej stosuje się zabudowę ze szkła hartowanego i w jaki sposób?

Łazienka – tutaj królują parawany nawannowe oraz kabiny prysznicowe. Te ostatnie coraz częściej są wydzielane zaledwie jedną taflą szkła, które sięga aż do ziemi. Wraz z lekko nachyloną podłogą umożliwia to rezygnację z brodzika, co znacząco podnosi estetykę łazienki i sprawia, że przestaje ona być podzielona na poszczególne strefy, a staje się spójnym wnętrzem. Szklane parawany i półotwarte kabiny nadają wnętrzu optycznej lekkości i powiększają je. To idealne rozwiązanie do małych łazienek, które łatwo przytłoczyć klasyczną kabiną prysznicową.

Klatka schodowa – tutaj zabudowy szklane pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, a przy tym wpływają pozytywnie na estetykę. Szklane balustrady wyglądają nowocześnie i są częstym rozwiązaniem we współczesnym budownictwie wielorodzinnym. Jest to znacznie bezpieczniejsze niż typowe balustrady bez wypełnień.

Balkon i taras – zabudowa szklana może posłużyć także na zewnątrz. Całościowe obudowanie balkonu szkłem sprawia, że możemy korzystać z niego niezależnie od pory roku. Propozycję tę docenią szczególnie właściciele zwierząt, których pupile lubią wychodzić na balkon, ale mają skłonności do ucieczek. Szkło jest znacznie bardziej estetyczne niż kraty ochronne.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz