Materiał Partnera

Szeroki zakres usług transportowych – co można przewieźć?

Szeroki zakres usług transportowych – co można przewieźć?

Przewożenie sporej ilości materiałów lub ciężkich ładunków wymaga wynajęcia specjalistycznej firmy transportowej. Dzięki odpowiednio przystosowanym pojazdom oraz wykwalifikowanym, doświadczonym kierowcom, przewoźnik będzie w stanie zrealizować transport nawet bardzo skomplikowanych, wymagających towarów. Co zatem konkretnie można przewieźć dzięki dobrym firmom transportowym?

Na budowę i nie tylko

Ciężarówki wyposażone w naczepę to stosunkowo częsty widok na drogach publicznych. Właśnie w ten sposób transportuje się m.in. ciężkie elementy, które trafiają do sklepów czy na place budowy. Tego typu rozwiązanie gwarantuje bezpieczny i terminowy przewóz np. blach, stalowych czy betonowych słupów, ale też cegieł, pustaków i wielu innych materiałów budowlanych we wskazane przez klienta miejsce docelowe. Wymaga to jednak odpowiedniej, nowoczesnej floty pojazdów przystosowanych do takiego transportu, którą dysponuje firma Spectrans. Specjaliści są w stanie zająć się ładunkami normatywnymi, dzięki czemu w prosty sposób można je dostarczyć do odbiorcy. Na placach budowy najczęściej są też wykorzystywane profesjonalne maszyny – również i one mogą być skutecznie przetransportowane przez fachowców, którzy dowiozą w wybrane miejsce koparkę, ładowarkę czy spycharkę. Przewożą oni jednak nie tylko sprzęt lub materiały na budowę – dobra firma transportowa jest w stanie również bezpiecznie dostarczyć helikoptery, motorówki, lokomotywy, wagony i wiele innych ładunków, które w większości przypadków okazują się ponadnormatywne.

Specjalistyczny transport

Ładunek ponadnormatywny to taki, którego masa może przekroczyć 24 tony, natomiast szerokość i wysokość wynosić w tym wypadku mogą ponad 3 metry. Podobnie jest z długością – niekiedy przewożone materiały czy obiekty są dłuższe niż standardowe 14 metrów, przez co do ich transportu należy wynająć specjalistyczną firmę dysponującą odpowiednimi pojazdami wraz z wykwalifikowanymi, doświadczonymi kierowcami. Dysponują oni platformami standardowymi, które z kolei występują w wariancie z burtami i kłonicami lub całkowicie płaskim. Profesjonalne firmy transportowe współpracują zatem nie tylko z ekipami budowlanymi, ale też np. rolnikami, którym dostarczają ciągniki, kombajny, sieczkarnie. Ze względu na niestandardowe wymiary oraz sporą masę przewoźnicy tacy wynajmowani są również przy konieczności przetransportowania maszyn przemysłowych, włókienniczych czy ślusarskich. Warto pamiętać, żeby w przypadku tego typu transportu zaufać jedynie sprawdzonym firmom, które dysponują nie tylko odpowiednimi pojazdami, ale i doświadczonymi kierowcami oraz realizują usługi przewozu zarówno w kraju, jak i całej Europie.

Opracowanie:
Zielona Góra, Główna 83
tel. 602 310 796
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz