Materiał Partnera

Szeroki zakres usług świadczonych przez architektów

Szeroki zakres usług świadczonych przez architektów

Architekt kojarzy się głównie z projektowaniem rozmaitych obiektów użytkowych, które następnie realizowane są przez ekipy budowlane. Jest to istotnie najważniejszy element jego pracy, jednak zakres usług obejmuje obecnie wiele innych czynności, dzięki którym wszelkie prace budowlane i nie tylko przebiegają w pełni sprawnie. Co więc dokładnie może zrobić architekt?

Precyzyjne projekty

Stworzenie trwałego i stabilnego obiektu budowlanego wymaga przede wszystkim właściwej koncepcji. To właśnie w niej ustalane są wszystkie detale, dzięki którym konstrukcja jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też solidna i bezpieczna. Konieczny jest więc projekt wykonany przez wykwalifikowanego architekta. Będzie on w stanie uwzględnić najważniejsze założenia inwestora oraz zaproponuje optymalne rozwiązania. Architekt Michał Mańkowski to doświadczony specjalista, który na zlecenie jest w stanie stworzyć projekt różnego rodzaju obiektów budowlanych. Mogą to być koncepcje indywidualne domów jednorodzinnych, ale też projekty budynków o zróżnicowanym zastosowaniu: magazynowych, produkcyjnych, usługowych, wielofunkcyjnych, garażowych czy wielorodzinnych. Reprezentując inwestora przed konserwatorem zabytków oraz gromadząc pełną dokumentację historyczno-konserwatorską, architekt jest też w stanie zająć się kompleksowo obiektami będącymi pod ochroną konserwatorską. Specjalista może również formalnie ukończyć przerwaną budowę, a jego pomoc przyda się także przy legalizacji samowoli budowlanych. Nie jest to jednak koniec kompetencji architekta.

Niezbędne czynności

Wykwalifikowany architekt wykonuje projekty nie tylko obiektów budowlanych, ale też np. remontów, termomodernizacji czy przyłączy. Sporządzone przez niego opracowania mogą dotyczyć zjazdów, parkingów lub przebudowy sieci drenarskich. Kompleksowe usługi architekta obejmują również szereg wystawianych przez wykwalifikowanego specjalistę opinii oraz ekspertyz. Dotyczą one kwestii technicznych związanych z obiektem budowlanym, bywają wykonywane do sądów przez biegłego rzeczoznawcę z zakresu budownictwa. W ramach świadczonych czynności dobry architekt jest też w stanie profesjonalnie doradzić np. w przypadku zakupu projektów gotowych lub nawet poszczególnych nieruchomości. Jego doświadczenie połączone z wysokimi kwalifikacjami z zakresu m.in. budownictwa są w takich sytuacjach wręcz nieocenione i dają możliwość wyboru optymalnych rozwiązań. Architekt nie musi też jedynie projektować budynków od początku – zajmie się rozbudową, nadbudową czy przebudową istniejących już budynków. Jak się zatem okazuje, zakres usług świadczonych przez tego typu specjalistów jest niezwykle szeroki, warto więc dokładnie przeanalizować ofertę dobrych architektów nie tylko w kontekście projektowania obiektów, ale też wielu innych kwestii związanych z budownictwem.

Opracowanie:
Pruszków, Miejska 15
tel. 602 771 590
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz