Materiał Partnera

Szeroki wybór roślin i drzew do ogrodu w ofercie Ogrody Kaczyńscy

Szeroki wybór roślin i drzew do ogrodu w ofercie Ogrody Kaczyńscy

Na wyposażenie ogrodu składa się wiele elementów: ławki, huśtawki, donice. Jednak to przede wszystkim rośliny nadają mu odpowiedni wygląd, podkreślając jego styl i wyjątkowy charakter. Jak wybrać kwiaty do ogrodu? Czy trawy ozdobne to dobry pomysł? Czy na działce przyjmą się drzewa? Na te oraz wszystkie inne pytania chętnie odpowiedzą założyciele własnej szkółki roślin ozdobnych – firma Ogrody Kaczyńscy z siedzibą w Kleszewie.

Ogrody Kaczyńscy: krótki opis działalności

Firma specjalizuje się w zagospodarowywaniu ogrodów, zieleńców i terenów publicznych. Jej oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i hurtowych. Zajmuje się także sprzedażą roślin z własnej szkółki, jak również dostawą zaopatrzenia ogrodniczego. Jeden z pracowników tak opowiada w skrócie o działalności firmy:

Oferujemy szeroki asortyment różnego rodzaju krzewów, drzew i traw ozdobnych. Mamy w sprzedaży rośliny jednoroczne i utrzymujące przez cały rok atrakcyjny wygląd rośliny iglaste. U nas kupisz byliny i pnącza, a także piękne wielokwiatowe róże. Nasza oferta zawiera również artykuły ogrodnicze dla profesjonalistów oraz narzędzia i akcesoria do pielęgnacji terenów zielonych. U nas każdy ogrodnik znajdzie coś dla siebie!

Na co zwrócić uwagę wybierając rośliny do ogrodu?

Nie wszystkie rośliny nadają się do każdego ogrodu. Zawsze przy ich wyborze warto skorzystać z pomocy specjalisty, np. z firmy Ogrody Kaczyńscy, mającej własną szkółkę roślin ozdobnych. To, czy wybrane kwiaty lub krzewy przyjmą się na danym terenie, czy też nie zależy od wielu czynników. Oto najważniejsze z nich:

  • rodzaj gleby –  ważny jest jej odczyn oraz zawartość próchnicy, nie powinna być bardzo piaszczysta, ponieważ nie będzie przetrzymywała wody i łatwiej będą z niej wypłukiwane składniki odżywcze roślin, takie jak potas czy wapń,

  • nasłonecznienie – jeżeli większość dnia w ogrodzie świeci słońce, to nie można sadzić w nim krzewów lubiących stanowiska półcieniste i cieniste,

  • odporność na choroby – gdy dana roślina jest szczególnie podatna na różne szkodniki i choroby, to może warto wybrać inny, bardziej odporny na zagrożenia gatunek,

  • przestrzeń – na niewielkich terenach nie należy sadzić krzewów, które szybko się rozrastają lub nie mogą nachodzić na siebie.

Bez względu na to, na jakie rośliny się zdecydujemy: byliny, kwiaty ogrodowe czy trawy ozdobne, należy pamiętać o tym, by regularnie je nawadniać i odpowiednio pielęgnować.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz