Materiał Partnera

Szatnia funkcjonalnie urządzona - szafki BHP, ławki

Szatnia funkcjonalnie urządzona - szafki BHP, ławki

Szatnie należą do podstawowych, choć nieco niepozornych pomieszczeń w obiektach sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych, takich jak szkoły, baseny czy ośrodki fitness, ale również w zakładach pracy. W znacznym stopniu ułatwiają funkcjonowanie w tego typu obiektach, umożliwiając przechowywanie rzeczy i przebieranie się. Z tego powodu tak ważne jest ich odpowiednie wyposażenie – funkcjonalne i estetyczne.

Komfort użytkowania

Szatnie służą głównie zapewnieniu komfortu użytkownikom, czy to pracownikom, uczniom czy osobom korzystającym z basenów, siłowni i innych tego rodzaju obiektów. Podstawową funkcją pomieszczeń socjalnych jest możliwość przechowywania w nich rzeczy, co powinno być z jednej strony wygodne, a z drugiej bezpieczne. Dlatego też głównym elementem wyposażenia szatni są różnego rodzaju szafki. W ofertach sklepów  z meblami biurowymi i socjalnymi, czego przykładem jest sklep GOBI, znaleźć można bogaty asortyment szaf ubraniowych oraz skrytkowych do szatni. Dostępne są segmenty składające się z różnej ilości szafek, które dodatkowo mogą posiadać przegrodę wewnętrzną. Funkcjonalne szafki metalowe powinny posiadać udogodnienia, takie jak wieszaki, haczyki, lusterka czy półki. Ponadto, aby zapewniać bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy, muszą posiadać system zamykania, np. na kłódkę, zamek cylindryczny, monetę, chip, szyfr bądź kartę magnetyczną. Oprócz szafek, istotny element wyposażenia szatni stanowią ławki, zapewniające wygodę użytkownikom. Funkcjonalne ławki powinny zostać wykonane na mocnym, stalowym stelażu – mogą być one wolnostojące lub też połączone z wieszakiem i oparciem.

Estetyka też ważna

Wbrew pozorom istotne znaczenie w aranżacji szatni mają walory nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Funkcjonalnie urządzona szatnia to takie pomieszczenie, które dobrze się prezentuje, kojarzy się z ładem, porządkiem i czystością. Dlatego też meble socjalne do tego rodzaju pomieszczeń powinny być nie tylko wygodne i trwałe, ale również łatwe w obsłudze i czyszczeniu. Idealnie sprawdzają się tu gładkie, metalowe powierzchnie oraz drewniane elementy, np. siedziska ławek. Warto również zaznaczyć, że szatnia to miejsce, w którym przebywają pracownicy, uczniowie, ale również klienci, np. siłowni, basenów i innych ośrodków sportu i rekreacji. Z tego powodu warto zwrócić szczególną uwagę na wystrój szatni, biorąc pod uwagę estetykę mebli. Nowoczesne meble socjalne, w szczególności szafy ubraniowe, dostępne są obecnie w bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można z łatwością dopasować meble do aranżacji wnętrza. Tak urządzona szatnia to ważny element pozytywnego wizerunku każdej firmy, placówki czy obiektu sportowego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz