Materiał Partnera

Szamba ekologiczne - czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Szamba ekologiczne - czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?
Właściciele domów jednorodzinnych położonych na działkach, które nie są przyłączone do publicznej sieci kanalizacyjnej, muszą poradzić sobie z ważnym problemem. Mowa tu oczywiście o konieczności montażu szamba. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań coraz większą popularnością cieszą się szamba ekologiczne. Jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

Szamba ekologiczne - co warto wiedzieć?

Szamba ekologiczne swoją coraz większą renomę zawdzięczają wielu, bardzo pożądanym przez inwestorów cechom. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o tym, że do ich skonstruowania używa się ultranowoczesnych tworzyw sztucznych. Rozwiązanie to powoduje, iż zbiorniki tego typu cechują się nie tylko ponadprzeciętną wytrzymałością, ale także lekkością. Nie można nie wspomnieć także o sprawności, z jaką przebiega sam proces montażu, który zazwyczaj trwa około jednego dnia. Dla porównania, aby zainstalować w podłożu klasyczne szambo, fachowcy musieliby wykonywać swoją pracę przez około tydzień. Tworzywo sztuczne samo w sobie gwarantuje również doskonałą szczelność.

Wynikają z tego oczywiście dwie korzyści. Nie trzeba przejmować się tym, iż niepożądane materiały znajdą się wewnątrz zbiornika oraz o to, że dojdzie do ewentualnego wycieku nieczystości do gruntu. Jako że dla wielu inwestorów wciąż najważniejszy jest argument ceny, to warto wspomnieć o tym, iż szamba ekologiczne nie są rozwiązaniem najtańszym. W zależności od wielkości cena zbiornika może zaczynać się od 1500, a kończyć na 5000 zł. Niemniej jednak próżno szukać obecnie na rynku rozwiązania, które cechowałby się tak doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Co jeszcze warto wiedzieć o szambach ekologicznych?

Szamba ekologiczne - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Ze względu na swoje gabaryty oraz niską wagą szamba ekologiczne są w stanie doskonale sprawdzić się na każdej działce, a w szczególności tam, gdzie znajduje się studnia z wodą pitną. Aby uniknąć ewentualnych komplikacji, szambo ekologiczne powinno być solidnie zakotwiczone w gruncie. W przeciwnym wypadku, z czasem może dojść do zjawiska "wysadzania" zbiornika. Przy montażu wykonawcy powinni również usunąć z wykopu gruz oraz kamienie, które mógłby przyczynić się do zniszczenia poszycia.

Dlatego wykonawstwo najlepiej zlecić jest najbardziej rekomendowanym fachowcom, do których zdecydowanie zalicza się firma prowadzona przez Zbigniewa Pieńkosza. Poza samym usadowieniem szamba zadaniem pracowników jest również jego odpowiednie podłączenie z przydomową instalacją kanalizacyjną.  

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz