Artykuł sponsorowany

Szafki i stoły, czyli meble niezbędne w warsztacie samochodowym

Szafki i stoły, czyli meble niezbędne w warsztacie samochodowym

Wyposażenie warsztatu samochodowego to nie tylko podnośniki, narzędzia mechaniczne, elektronarzędzia, sprzęt diagnostyczny oraz inne elementy wyposażenia. To również meble, które pełnią funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną. Dzięki szafkom i stołom narzędzia są uporządkowane, dzięki czemu łatwiej je znaleźć, a jednocześnie warsztat sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie.

Te z pozoru mało znaczące meble mogą sprawić, że praca będzie przebiegała znacznie szybciej i bardziej efektywnie. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom, które oferują szafki i stoły przeznaczone do warsztatu samochodowego.

Szafka warsztatowa z szufladami – niezbędna do przechowywania drobnych narzędzi

Duże narzędzia, które są na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego, takie jak wiertarka, szlifierka, spawarka, pistolet lakierniczy, odkurzacz warsztatowy, narzędzia pneumatyczne, kompresory, prostowniki i inne, zwykle mają wyznaczone do przechowywania miejsce. Jednak w przypadku mniejszych, ręcznych narzędzi i akcesoriów, takich jak klucze, młotek czy kombinerki, pojawia się problem z ich przechowywaniem. Rozwiązaniem są szafki warsztatowe z szufladami, dzięki którym przechowywanie drobnego asortymentu będzie znacznie łatwiejsze.

Szafka warsztatowa z szufladami zamykanymi na centralny zamek zagwarantuje bezpieczeństwo narzędzi, do których dostęp będą miały wyłącznie uprawnione osoby. Dodatkowe półki pozwolą na umieszczenie większych narzędzi lub pojemników. Regulowane nóżki umożliwią dopasowanie wysokości szafki do potrzeb – zwłaszcza że solidny blat roboczy może być wówczas wykorzystywany do drobnych napraw. Szafka warsztatowa będzie wówczas meblem dwa w jednym – co ma szczególne znaczenie w przypadku warsztatów o niewielkiej powierzchni, w których przestrzeń musi zostać wykorzystana możliwe najefektywniej.

Stół warsztatowy – wygodne miejsce pracy

Nie wszystkie naprawy wykonywane są bezpośrednio w samochodzie. Niektóre części należy wymontować i dopiero wówczas zająć się ich naprawą. Zdecydowanie przydaje się wówczas stół warsztatowy, który dzięki swoim wymiarom zapewnia optymalną przestrzeń do pracy. Dodatkowe elementy, takie jak szafki z drzwiczkami oraz kratownice, na których można umieścić zawieszki z narzędziami, sprawiają, że praca przebiega znacznie szybciej. Jest również wygodniejsza – pracownik warsztatu samochodowego nie musi szukać niezbędnych narzędzi, ponieważ wszystkie ma pod ręką.

W zależności od zapotrzebowania warsztatu oraz jego wielkości, stół można dopasować pod względem wymiarów blatu, rodzajów wyposażenia dodatkowego (liczby oraz wymiarów szafek, szuflad i płyty perforowanej). Dodatkowo blat można obić blachą lub ryflowaną gumą olejoodporną. Stoły warsztatowe dopasowane do potrzeb oferuje firma ELWICO: dostawca usług dla warsztatów oraz stacji kontroli pojazdów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szafki lub stołu do warsztatu?

Meble do warsztatu samochodowego muszą być przede wszystkim funkcjonalne oraz wytrzymałe. Dlatego dobrze jest wybierać meble wykonane z blachy ocynkowanej, która ma wysoką odporność na czynniki chemiczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Są również odporne na wodę i wilgoć, a także zabrudzenia. Są łatwe do utrzymania w czystości oraz mają dużą nośność, dzięki czemu nie odkształcą się nawet pod ciężarem większych narzędzi. Solidna konstrukcja to również bezpieczeństwo w pracy, co ma szczególne znaczenie w trudnych warunkach warsztatu samochodowego.

Dlaczego meble są niezbędne w warsztacie samochodowym?

Można się zastanawiać, czy na pewno w warsztacie samochodowym są niezbędne meble. Odpowiedź brzmi: tak. Nie tylko ze względów estetycznych (uporządkowane narzędzia lepiej wyglądają), ale głównie ze względów praktycznych. Meble warsztatowe są produkowane z myślą o ergonomii pracy. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej, z niewielkimi wymiarami mebli sprawia, że miejsce pracy jest doskonale zorganizowane. Wpływa to na komfort, bezpieczeństwo oraz efektywność wykonywanych prac.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz