Materiał Partnera

Systemy suchej zabudowy jako alternatywa dla długiego mokrego remontu

Systemy suchej zabudowy jako alternatywa dla długiego mokrego remontu

Technologia suchej zabudowy to popularna i praktyczna alternatywa dla klasycznych remontów z wykorzystaniem mokrego cementu. Zamiast standardowych zapraw, które wymagają precyzji w wykonaniu oraz odpowiedniego czasu schnięcia po każdym z etapów, korzysta się z różnego rodzaju gotowych płyt i elementów dodatkowych.

Na czym polega sucha zabudowa?

Podstawą systemów suchej zabudowy znanego już z początków XX wieku są cenione od lat w branży budowlanej i remontowej płyty kartonowo-gipsowe. Wraz z rozwojem technologii producenci proponują kolejne bardziej zaawansowane rozwiązania, dzięki którym można uzyskać różne efekty we wnętrzach.

Do wykonania suchej zabudowy niezbędne są płyty, kleje, masy szpachlowe oraz różnego rodzaju akcesoria montażowe, których szeroki wybór znajdziemy na stronie sklepu Pigmentologia.

Zalety suchej zabudowy

Sucha zabudowa w zestawieniu ze standardowymi metodami wykończenia ma wiele zalet. Wśród podstawowych jest znaczne ograniczenie czasu niezbędnego na wykonanie remontu, dzięki pominięciu etapów koniecznych do odpowiedniego wyschnięcia mokrej zaprawy.

Wybór suchej zabudowy to także tańsza opcja, a dobra ekipa wykonawców to gwarancja wykonania ciekawych aranżacji, które spełnią nawet wysokie oczekiwania w kwestii estetyki i funkcjonalności. Możliwości są niemal nieograniczone, od zakrycia wystających instalacji, czy grzejników, do stworzenia konstrukcji sufitów podwieszanych, czy łuków.

Sam montaż elementów systemu suchej zabudowy jest stosunkowo prosty, co ogranicza możliwość wystąpienia błędów wykonawczych, a te, które powstaną, łatwo naprawić. Co więcej, całość można zdemontować i dowolnie zmienić, gdy zajdzie taka potrzeba, bez konieczności kucia ścian.

Co więcej, sucha zabudowa w żaden sposób nie zagraża środowisku, a dodatkowo jest wyjątkowo trwałym rozwiązaniem.

Ulepszenie pomieszczeń dzięki suchej zabudowie

Stały rozwój w branży skutkuje również większymi możliwościami w zakresie suchej zabudowy. Łatwe wykończenie wnętrz lub remont to nie wszystko. Wybierając odpowiednie produkty i metody wykonania, można uzyskać zaskakujące efekty nie tylko wizualne, ale przede wszystkim praktyczne.

Z pomocą specjalnych płyt można dodatkowo ocieplić lub wygłuszyć pomieszczenie, co jest wyjątkowo cenione w mieszkaniach znajdujących się w nowym budownictwie. Na rynku dostępne są także specjalne płyty, które zwiększają ognioodporność konstrukcji, a zarazem bezpieczeństwo budynku.

Opracowanie:
Warszawa, Modlińska 205
tel. 512 640 819
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz