Materiał Partnera

Systemy kas fiskalnych online

Systemy kas fiskalnych online

Nowoczesne kasy fiskalne nie tylko oferują płynne i szybkie przetwarzanie danych paragonowych i fakturowych, ale również są bardzo ważnym elementem całej infrastruktury fiskalnej w punktach usługowych i handlowych różnej wielkości. Kasy oferowane na polskim rynku posiadają rozbudowane możliwości komunikacji online w ramach stworzonej architektury z urządzeniami peryferyjnymi, co znacznie ułatwia i przyspiesza realizację zamówienia i sprzedaży w handlu.

Zalety aparatów fiskalnych online w sprzedaży

Współczesne systemy sprzedaży w małych, średnich i dużych punktach usługowych przeżywają w ostatniej dekadzie prawdziwy rozkwit technologiczny związany z upowszechnieniem Internetu. Połączenie odseparowanych dotychczas procesów i segmentów sprzedażowych w jeden system znacznie przyspieszyło interakcję personelu punktu handlowego z klientem, a także uprościło rozliczanie się i raportowanie operacji z odpowiednimi jednostkami administracyjnymi.

Niepoślednią w tym rolę odgrywają kasy fiskalne online, będące centralnym elementem w każdym sklepie czy punkcie usługowym na linii klient – personel, znajdujące się w ofercie sklepu Amber, zajmującego się technologiami sprzedaży. Połączenie wszystkich urządzeń fiskalnych w ramach danej infrastruktury teleinformatycznej pozwala na wymianę danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu kasa sklepowa może komunikować się nie tylko z komputerem centralnym danego obiektu handlowego, ale również z czytnikami kodów, szufladami kasowymi lub wagami.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kasy fiskalnej?

Komunikacja kasy fiskalnej z urządzeniami peryferyjnymi odbywa się przez połączenie ich za pomocą okablowania lub poprzez sieć bezprzewodową. Do najczęściej używanych typów złączy należą RS232, RJ35, RJ12 i USB, konieczne więc jest dobranie wagi sklepowej, czytnika kodów lub terminala pod kątem możliwości podłączenia ich do kasy sklepowej. W przypadku posiadania funkcji komunikacji bezprzewodowej, najczęściej będzie to wbudowany moduł bluetooth. Kompatybilność wszystkich aparatów fiskalnych w danym obiekcie handlowym jest równie ważna, jak możliwość komunikacji kasy fiskalnej z Centralnym Repozytorium Kas. Istotna jest także funkcja zapisywania kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych, jak na przykład dysk twardy urządzenia lub wymienna karta pamięci SD. Ułatwienie i przyspieszenie usług handlowych dzięki rozwojowi Internetu nie tylko obniżyło koszty ponoszone przez przedsiębiorców, ale również znacząco poprawiło komfort robienia zakupów i skróciło czas, jaki spędzamy w sklepie.
Opracowanie:
Koło, Toruńska 46
tel. 63 272 58 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz