Materiał Partnera

Systemy dla bezpieczeństwa ruchu drogowego

Systemy dla bezpieczeństwa ruchu drogowego

Współczesne natężenie ruchu drogowego powoduje, że potrzebne są skuteczne metody jego organizacji. Dynamiczny rozwój motoryzacji spowodował, że znacznie wzrosła prędkość podróżowania. Samochody produkowane w dzisiejszych czasach z łatwością osiągają prędkości ponad 100 km/h, bez względu na klasę pojazdu. Dlatego tak ważne jest, aby ruch odbywał się płynnie i przede wszystkim bezpiecznie. W jaki sposób jest to możliwe?

Sygnalizacja świetlna

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapanowanie nad ruchem ulicznym szczególnie w miejscach newralgicznych jest zastosowanie sygnalizacji świetlnej. Za pomocą trzech barw kierowcy w jasny sposób otrzymują komunikaty: stój, przygotuj się, jedź. Sygnalizacja świetlna, którą zdecydowanie najczęściej spotkać można w dużych miastach, w największej mierze odpowiada za płynność ruchu i minimalizację tworzenia się zatorów drogowych – choć na pierwszy rzut oka może wydawać się inaczej. Współczesne systemy sygnalizacji świetlnej mogą być zintegrowane w jeden, spójny system. Dla kierowców oznacza to nie mniej, nie więcej niż to, że przy zachowaniu odpowiedniej średniej prędkości i stosowaniu się do przepisów o ruchu drogowym, mogą natrafić na zjawisko zielonej fali. W tym przypadku na większości skrzyżowań można natrafić na zielone światło. Aby sygnalizacja świetlna jak najlepiej spełniała swoją funkcję, ważne jest jej profesjonalne zaprojektowanie. Zajmują się tym specjalistyczne firmy.

Zdecydowanie zalicza się do nich MR INSTAL. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma od lat zapewnia wszystkim inwestorom łatwy dostęp do usług związanych z montażem sygnalizacji świetlnej, montażem światłowodów oraz instalacji teletechnicznych. Klienci zyskują możliwość obsługi kompleksowej. W jednym miejscu mogą załatwić sprawy związane z wyceną, projektem i realizacją zamówienia. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistycznych firm, jeżeli chodzi o zakres zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Oświetlenie uliczne

W kwestii bezpieczeństwa na drogach nie można nie wspomnieć o istotnej roli oświetlenia ulicznego. Jego zadaniem jest zwiększenia bezpieczeństwa poprzez zwiększenie widoczności po zmroku. Dzięki oświetleniu ulicznemu znacznie wzrasta bezpieczeństwo pieszych. Miejscami szczególnie narażonymi na wszelkiego rodzaju nieprzyjemne zdarzanie drogowe, są przejścia dla pieszych. Dobrej jakości oświetlenie walnie przyczynia się do o wiele szybszego dostrzeżenia przechodnia.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii możliwe jest zaprojektowanie i stworzenie oświetlenia uliczne w oparciu o technikę LED. Światło wytworzone w ten sposób jest znacznie lepszej jakości niż dzieje się  to w przypadku oświetlenia konwencjonalnego. Podobnie, jak w przypadku sygnalizacji świetlnej, oświetlenie uliczne musi być zaprojektowane z troską o najmniejszy szczegół.

Opracowanie:
Łódź, Podchorążych 51 lok. 1
tel. 601 161 359
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz