Materiał Partnera

Systemy alarmowe - co warto wiedzieć?

Systemy alarmowe - co warto wiedzieć?

Niezależnie od tego, czy prowadzimy własną firmę, czy też chcemy czuć się bezpieczniej w naszych domach, to warto zainwestować w takim przypadku w system alarmowy związany nie tylko z włamaniami ale także i innymi czynnikami mogącymi nam zagrozić, dlatego też warto poznać charakterystykę systemów alarmowych. Podpowiadamy zatem, co warto wiedzieć o systemach alarmowych.

 Budowa systemu alarmowego

 System alarmowy składa się z kilku bardzo ważnych elementów, wśród których wyróżniamy takie jak:

  • Sygnalizator - Jest to urządzenie, którego głównym zadaniem jest informowanie nas o różnego rodzaju zagrożeniach w danym momencie. Warto wspomnieć, iż może to być sygnalizator dźwiękowy bądź optyczny.
  • Czujniki- Są to wszelkiego rodzaju urządzenia mające na celu wykrycie zagrożeń, a wśród nich możemy znaleźć takie czujniki jak na przykład pożarowe, gazowe czy detektory ruchu.
  • Centrala alarmowa - Jest to w zasadzie najważniejsze urządzenie w całym systemie alarmowym wyposażone w akumulator, zasilacz oraz układ sterujący i to do niego docierają wszystkie sygnały informujące o zagrożeniach.
  • Klawiatura - Jest to urządzenie, dzięki któremu możemy włączyć bądź wyłączyć system alarmowy przy pomocy specjalnego kodu.
  • Blokada - Ten element odpowiedzialny jest za blokadę drzwi na przykład podczas próby włamania.

Rodzaje systemów alarmowych

Systemy alarmowe montowane dla nas mogą być zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe bądź hybrydowe, które łączą w sobie cechy alarmów przewodowych i bezprzewodowych, a możemy wśród nich zastosować:

  • System antywłamaniowy - Ten system posiada w sobie wszelkie czujniki magnetyczne oraz działające na podczerwień mogące wykryć próbę włamania.
  • System antynapadowy - Jest to system, dzięki któremu możemy włączyć alarm przy pomocy specjalnego przycisku podczas jakiegokolwiek napadu. Tego typu systemy możemy spotkać często w bankach lub sklepach.
  • System CCTV - Jest to tak zwany system telewizji dozorowej, którego celem jest stały monitoring obiektu oraz nagrywanie różnych zdarzeń na taśmy.
  • System SKD - Ten system ma na celu zabezpieczenie przed wejściem do danego obszaru osób nie mających tam dostępu poprzez sprawdzenie na przykład ich linii papilarnych na specjalnym czytniku.
  • System przeciwpożarowy - Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj systemu alarmowego, który informuje nas o wystąpieniu w danym miejscu czynników, takich jak zadymienie bądź ogień będących skutkiem pożaru. Systemy te na ogół automatycznie informują o tym straż pożarną, dzięki czemu jest ona w stanie szybciej dotrzeć na miejsce.

Dlaczego warto zainstalować system alarmowy?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna, a mianowicie ze względów bezpieczeństwa zarówno jeśli chodzi o zapobieganie różnym sytuacjom takim jak włamania, a co za tym idzie utratom cennych rzeczy jak również próbom jakiejkolwiek dewastacji czy wreszcie tych, które są związane z naszym zdrowiem i życiem, czyli wyciek gazu bądź pożar.

Jak zainstalować system alarmowy?

Montaż instalacji alarmowych z całą pewnością warto zlecić firmie Kabloteks, która już od 20 lat specjalizuje się w różnego rodzaju usługach związanych z montażem tego typu urządzeń, a dzięki ich doświadczeniu możemy mieć pewność, że nasz dom czy firma będą w stu procentach bezpieczne.

Opracowanie:
Mława, os. Książąt Mazowieckich 27 lok. 10
tel. 507 081 384
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz