Materiał Partnera

System przeciwpożarowy – jak chronić firmę przed ogniem?

System przeciwpożarowy – jak chronić firmę przed ogniem?

Odpowiednio przemyślana ochrona przeciwpożarowa zapewni bezpieczeństwo w naszej firmie. Bardzo ważne są przede wszystkim wszelkiego rodzaju urządzenia, które pozwolą błyskawicznie wykryć pożar. Jeśli zależy nam na profesjonalnej ochronie przeciwpożarowej, która zapewni nam prawdziwe bezpieczeństwo, o przygotowanie systemu ochrony przeciwpożarowej powinniśmy poprosić ekspertów z tej branży.

Przemyślana ochrona przeciwpożarowa

Żeby ochrona przeciwpożarowa była skuteczna, musi przebiegać wieloetapowo – tylko kompleksowe usługi firmy zajmującej się tą dziedziną dadzą nam prawdziwą gwarancję bezpieczeństwa. Jeśli budujemy nowy budynek, o ochronę przed pożarem powinniśmy zadbać już na etapie projektowym. Jeśli jednak siedziba firmy jest już gotowa, możemy poprosić przedstawiciela firmy Hydrofire. Kompleksowa ochrona przeciwpożarowa P. Szewczyk o przygotowanie informacji na temat zagrożeń panujących w budynku i zaplanowanie stosownych działań, które mogą je zniwelować.

Cały zakres działań

Jeśli chcemy, żeby ochrona przeciwpożarowa w naszym budynku rzeczywiście była dobrym zabezpieczeniem, powinniśmy zdecydować się na cały zakres działań, które pomogą zapobiegać pożarowi, a w razie potrzeby pomogą szybko poskromić ogień. Po pierwsze, trzeba zadbać o odpowiednią ochronę dróg ewakuacji – chodzi o to, żeby w razie pożaru każdy użytkownik budynku mógł bezpiecznie go opuścić. To podstawa ochrony przeciwpożarowej, ale niestety często jest lekceważona. Tymczasem tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić prawdziwe bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom budynku. Bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa ma też odpowiedni system wentylacji pożarowej – można go zamontować w nowych oraz w modernizowanych budynkach. Nie można też wyobrazić sobie skutecznej ochrony przed pożarem bez porządnego systemu przeciwpożarowego. W najprostszej wersji taki system składa się z detektora ognia, detektorów dymu, centrali sterującej i rurociągów wypełnionych środkiem gaśniczym, który może zostać wypuszczony przez specjalne dysze. Najprostszy system gaśniczy gasi pożar po prostu przy użyciu wody. Bardziej zaawansowane pozwalają na gaszenie mgłą wodną, pianą lub gazem.

Podstawowe wyposażenie

Bardzo dużą rolę w gaszeniu pożarów odgrywa także podręczny sprzęt gaśniczy. Podręczne gaśnice czy koce gaśnicze to coś, czego nie może zabraknąć w naszej firmie. Rozmieszczenie podręcznego sprzętu gaśniczego warto skonsultować z ekspertem od ochrony przeciwpożarowej. To urządzenia, które pozwolą nam zdławić pożar w zarodku, ważne, żeby były pod ręką w miejscach, w których jest duże zagrożenie pożarem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz