Materiał Partnera

Sypialnia. Jak na nowo zaaranżować przestrzeń?

Sypialnia. Jak na nowo zaaranżować przestrzeń?

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby wylegiwać się w łóżku, rozmyślając o tym, co przyniesienie nam wolny dzień. Łagodny kolor ścian, wygodny materac, piękna pościel... Czy rzeczywiście Twoja sypialnia zachęca do pełnego relaksu? A może nie odpowiada już Twoim upodobaniom? Jeśli tak, podpowiemy, co zrobić, aby w prosty i tani sposób zmienić jej wystrój nie do poznania.

Zadbać o nastrój

Lekarze dowiedli, że istnieje ścisły związek pomiędzy jakością snu a wystrojem sypialni. Zresztą nie jest tajemnicą, że znacznie milej spędza się czas w pomieszczeniach ładnych i zadbanych. Gdy przeprowadzamy się do nowego lokum zależy nam wyłącznie na tym, aby można było z niego swobodnie korzystać. Wtedy nie skupiamy się na wyglądzie pomieszczenia, a już tym bardziej na jego dekoracji. Dlatego po pewnym czasie uświadamiamy sobie, że nasza sypialnia nam się nie podoba. Błędnie myślimy, że konieczny jest remont. A to nieprawda. Wystarczy kilka drobiazgów.


W sypialni powinny być wyłącznie niezbędne meble czyli łóżko, szafki nocne i komoda lub szafa na ubrania. Zbyt duża liczba przedmiotów sprawi, że będziemy czuć się przytłoczeni. Dlatego „remont” zacznijmy od posprzątania i uwolnienia przestrzeni. Wszelkie zbędne bibeloty niech znikną z półek.


Niekorzystny efekt może przynieść także źle dobrana kolorystyka ścian. Farba lub tapeta powinna być neutralna – biele, beże lub pastelowy błękit sprzyjają relaksowi, zaś takie kolory jak czerwień czy fiolet tylko nas pobudzą. Tak więc jeśli któryś z tych kolorów zdobi ściany sypialni, w tani sposób możemy je samodzielnie przemalować. Już zmiana kolorystyki przyniesie znaczące zmiany w wyglądzie.

Dodatki - artykuł pierwszej potrzeby

Gdy już przemalujemy sypialnię zobaczymy znaczną różnicę. Ale nadal nie będzie to efekt, którego oczekujemy. Niezbędna będzie też zmiana aranżacji łóżka. Tak, ten mebel też można aranżować. Najprościej zrobić to wymieniając pościel. Tutaj całe szczęście jest z czego wybierać. W sklepach dostępnych jest coraz więcej materiałów i wypełnień, które umożliwiają nam wybór pościeli idealnej. Producenci wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i dbają też o to, aby jej design był równie atrakcyjny jak jakość wykonania.


Jednym z nich jest firma Koppol z Sułkowic. W ich ofercie znajdziemy nie tylko pościel, ale również materace, poduszki, pledy i narzuty czyli wszystko to, co jest niezbędne do urządzenia wygodnej sypialni. Dokonując zakupów u jednego producenta, możemy być pewni, że w jednym miejscu dostaniemy wszystko to, co niezbędne do urządzenia sypialni marzeń, a jednocześnie wszystko będzie do siebie pasować.


Aranżacja łóżka jest niezwykle prosta. Wystarczy wybrać poszewki w odpowiednim kolorze. Jeśli całe pomieszczenie, wraz z meblami, jest urządzone w neutralnych barwach, pościel może być kolorowa – lekko ożywi wnętrze, ale go nie przytłoczy. Na niej ułóżmy dużo poduszek wykonanych z różnych materiałów. Różnorodność struktur będzie ciekawym akcentem. Na sam koniec ułóżmy na pościeli puszysty koc. Prawda, że robi różnicę? 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz