Materiał Partnera

Świetliste chłodne blondy w salonie New Life

Świetliste chłodne blondy w salonie New Life
,

Chłodny blond to najmodniejszy i najbardziej pożądany przez panie kolor włosów. Jasna czupryna odejmuje lat, wygląda efektownie i przyciąga spojrzenia płci przeciwnej. Tego rodzaju koloryzacja włosów nie należy jednak do najłatwiejszych. Chłodne blondy są kapryśne i wymagają rozjaśnienia kosmyków. Chcąc sprawić sobie taką fryzurę, musimy poświęcić chwilę na znalezienie doświadczonego stylisty. Bydgoski salon fryzjerski New Life słynie z pięknych i wymagających koloryzacji. W czym tkwi tajemnica platynowego odcienia włosów?

Komu pasuje chłodny odcień włosów?

Na początku warto zaznaczyć, że chłodny odcień blondu nie jest dla wszystkich. Najlepiej będą się w nim prezentować panie o typowo słowiańskiej urodzie i neutralnym kolorze skóry. Z tego rodzaju koloryzacji powinny zrezygnować posiadaczki cery oliwkowej oraz kobiety naturalnie rudowłose, z piegami. Chłodny blond można uzyskać na włosach brązowych i czarnych, ale jest to dość skomplikowany proces. Nie zaleca się farbowania kosmyków na jasny odcień w domu. Bardzo łatwo można wówczas doprowadzić do zniszczenia włosów. Przeprowadzeniem koloryzacji powinien zająć się sprawdzony fryzjer, który zadba o to, by pasma nie ucierpiały w czasie zabiegu. Wizyta u stylisty to także gwarancja efektownej fryzury.

Jak uzyskać platynowy blond na włosach?

Fryzjer nie powinien mieć problemu z osiągnięciem chłodnego blondu na jasnych włosach. Jest to dużo trudniejsze, kiedy kosmyki są ciemne lub od wielu lat farbowane na różne kolory. W takim przypadku niektórzy fryzjerzy decydują się wykonanie radykalnego zabiegu rozjaśniającego, inni zaś stawiają na stopniowe rozjaśnianie włosów przy pomocy pasemek lub baleyagu. Sposób koloryzacji w dużej mierze uzależniony jest od kondycji włosów klientki oraz jej oczekiwań dotyczących nowej fryzury. Jak informuje stylistka z salonu New Life:

„W naszym salonie dużą uwagę przykładamy do przeprowadzenia wywiadu z klientką. Dopytujemy, czym farbowała włosy, jak często to robiła i jak wyglądała codzienna pielęgnacja kosmyków. Dzięki temu wiemy, jak przeprowadzić metamorfozę bez uszkodzenia struktury włosów. Doradzamy klientce wybór odcienia, który będzie pasował do jej urody. Poza tym korzystamy z farb, tonerów i kosmetyków pielęgnacyjnych renomowanych marek. Nie eksperymentujemy z produktami niesprawdzonymi”.

Co zrobić, by kolor nie żółknął?

Zafarbowanie włosów na chłodny blond nie wieńczy metamorfozy. Niestety, ale platynowe odcienie mają tendencję do żółknięcia. Niebieski barwnik odpowiedzialny za chłodny kolor kosmyków szybko się wypłukuje. Jak tego uniknąć? Dobry fryzjer poleci serię produktów, które pomogą utrzymać pożądany kolor włosów. Zwykle są to niebieskie i fioletowe szampony oraz tonery do włosów, które neutralizują niepożądany odcień. Do zachowania świetlistego blondu niezbędna jest również właściwa pielęgnacja. Włosy dobrze odżywione i nawilżone łatwiej będą znosić kolejne koloryzacje i lepiej przyjmą pigment.

Kontakt z salonem New Life:

  • 604 050 120
  • 885 497 748

Opracowanie:
Bydgoszcz, Wielorybia 100
tel. 885 497 748
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz