Materiał Partnera

Święta, święta, święta – jak udekorować dom i ogród?

Święta, święta, święta – jak udekorować dom i ogród?

Przedświąteczny okres jest często wykorzystywany na różnego rodzaju przygotowania do Wigilii oraz Bożego Narodzenia. Zaliczamy do tego zarówno sprzątanie mieszkania, zakup prezentów dla najbliższych, składników na świąteczne potrawy, jak i elementów dekoracyjnych do domu i ogrodu. Co warto kupić, aby obecne święta pozostały na długo w pamięci? Oto kilka krótkich rad.

Po pierwsze choinka

Jednym z najważniejszych symboli świątecznych jest choinka – iglaste drzewko ozdabiane dekoracyjnymi elementami, takimi jak bombki, sopelki, aniołki, łańcuchy czy pierniki. Do wyboru mamy choinki sztuczne i naturalne. Pierwsze z nich są z reguły symetryczne, nie gubią igieł i można je przechować do następnej okazji. Żywe drzewka charakteryzują się z kolei naturalnością – zapachem, niekształtnością i opadającymi igłami. Dużo zależy również od umiejscowienia danego drzewka – czy kupujemy je do mieszkania czy ogrodu? W drugim przypadku lepiej postawić na żywą sosnę, świerk lub jodłę, a następnie dobrać odpowiedni zestaw dekoracyjny.

Po drugie oświetlenie

Odpowiednio przystrojony ogród w okresie świątecznym może stanowić atrakcyjną wizytówkę naszego domu. Do tego celu mogą posłużyć różnego rodzaju dekoracje świetlne. Ich wybór jest z roku na rok coraz większy – od zwykłych lampek, przez długie łańcuchy lub nitki z diodami LED, po kurtyny świetlne stosowane na elewacjach. Ogród mogą oświetlać również specjalne świąteczne motywy – gwiazdy, mikołaje, renifery bądź elfy. Przed zakupem oświetlenia należy jednak sprawdzić rodzaj izolacji, stopień ochrony oraz czy jest ono traktowane jako moduł, który można połączyć z kolejnym.

Po trzecie ozdoby przed wejściem

Uzupełnieniem świątecznego wystroju mogą być dekoracyjne elementy umieszczone na ganku, na tarasie, w pobliżu drzwi wejściowych – tam, gdzie będą przyciągać wzrok i stanowić o reprezentatywności całego domu. Ciekawym rozwiązaniem jest zawieszenie na drzwiach zielonego wieńca bądź girlandy, na schodach lub poręczach – kolorowego oświetlenia, a w oknach – ozdób ze świątecznymi motywami – podsuwa pomysły właściciel nowoczesnego centrum ogrodniczego „Ogród Śląski” w Świerklańcu, który oferuje szeroką gamę świątecznych elementów dekoracyjnych do wykorzystania zarówno w domu, jak i ogrodzie.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz