Materiał Partnera

Sukces wraz z trenerem personalnym

Sukces wraz z trenerem personalnym

Marzysz o pięknej i szczupłej sylwetce, a także zdrowych włosach oraz skórze? A może chcesz zadbać o zniwelowania nadciśnienia tętniczego, czy poprawieniu ogólnej kondycji fizycznej? Koniecznie zgłoś się do trenera personalnego, który dzisiaj jest nie tylko specjalistą od prawidłowego wykonywania ćwiczeń, ale terapeutą, który pozwoli odzyskać wysoką funkcjonalność organizmu oraz nienaganną kondycję. Wpłynie on również na Twoje pozytywne myślenie!

Dlaczego współpraca z trenerem jest ważna? – etap początkowy

Na etapie początkowym rola trenera personalnego jest bardzo ważna. Najlepsi z nich nie skupiają się bowiem na popularnym rozpisywaniu diety oraz planu treningowego. Prawdziwi specjaliści w pierwszej kolejności oszacowują stan zdrowia, sprawność fizyczną, a także motywację danej osoby (aspekty socjologiczne i psychologiczne zdrowia). Mowa tutaj zatem o określeniu barier, czynników motywujących, stylu życia, wszystkich czynników zdrowotnych, czy też anatomicznych uwarunkowań (trzy typy budowy ciała: ektomorfik, mezomorfik i endomorfik). Dobry trener personalny, któremu zależy na Twoim sukcesie przemiany zarówno zewnętrznej, jak i zewnętrznej, poświęci na analizę Twojej osoby wiele czasu. Postara się również zbudować z Tobą odpowiednią partnerską relację, dzięki której poczujesz się w nowym środowisku siłowni bardzo komfortowo. Takie działania podejmuje Aurelia Komo-Libio w swoim klubie Lubuski Klub Kettlebell (tu znajdziesz m.in. mobilny trening personalny wyspecjalizowany w odchudzaniu i budowaniu formy)

Programowanie ćwiczeń i adaptacja treningu

Etap drugi współpracy z wykwalifikowanym trenerem personalnym to zaplanowanie odpowiedniego treningu rozpisanego pod indywidualne potrzeby i możliwości – również czasowe. Ważne są również odpowiednia dieta, a także suplementacja, która pozytywnie wpłynie na regenerację organizmu po każdym dniu ćwiczeń. Warto wiedzieć, że na tym etapie profesjonaliści wybierają odpowiednie modele treningów po uwzględnieniu dziesiątków czynników, nawet tak skrupulatnych jak wartość ciśnienia tętniczego przy wykonywaniu danej czynności. Początkujące osoby powinny pamiętać, że podstawą sukcesu treningowego, jest skupienie się przede wszystkim na efektach zdrowotnych aktywności fizycznej. Dopiero na kolejnym etapie, przy zwiększonej zdolności wytrzymałościowej, trener personalny zmodyfikuje trening w taki sposób, aby móc szybko – oczywiście przy dużym zaangażowaniu własnym – osiągnąć zamierzony efekt wizualny swojej przemiany.

Wsparcie psychologiczne

Dzisiejsi trenerzy personalni działający w dobrych ośrodkach sportowych – wielu z nich jest również mobilnych – swoją pracę opierają również na mechanizmach psychologicznych. Nie są to jednak motywatorzy, działający na zasadzie coachów, ale osoby o szerokiej wiedzy dziedzinowej, dzięki której są w stanie realnie wpłynąć na wykształcenie u swojego podopiecznego prawidłowych nawyków zdrowia fizycznego. Istotne jest to, iż skuteczność tą potwierdza wiele osób, stających się w późniejszym czasie wzorem do naśladowania. Metamorfozy zewnętrzne – i co bardzo ważne wewnętrzne – wraz z dobrymi trenerami personalnymi przeżywają bowiem dzieci, nastolatkowie, osoby dorosłe, a nawet seniorzy!

Opracowanie:
Stare Kurowo, Daszyńskiego 6
tel. 510 111 883
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz