Materiał Partnera

Suchy basen z kulkami dla dzieci – jak dopasować go do potrzeb pociechy?

Suchy basen z kulkami dla dzieci – jak dopasować go do potrzeb pociechy?

Dziecko beztrosko bawiące się w sporej ilości specjalnych piłeczek – taki widok wielu rodziców utożsamia wyłącznie z wizytą w specjalnych salach zabaw, w których znajdują się sporych rozmiarów suche baseny zapewniające doskonałą rozrywkę. Jak się jednak okazuje, z powodzeniem można ją również zapewnić najmłodszym w domu czy ogrodzie. Jak jednak dopasować specjalny suchy basen do potrzeb pociechy?

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Wszelka zabawa kilkuletnich dzieci musi odbywać się pod czujnym nadzorem dorosłych. Rodzice czy opiekunowie muszą zadbać o to, by stworzyć właściwe warunki najmłodszym – oznacza to konieczność stosowania bezpiecznych materiałów i zabawek. Pod tym kątem oceniane są suche baseny z kulkami. Tkaniny wykorzystane do ich produkcji muszą być atestowane i pozbawione wszelkich szkodliwych substancji. To bardzo istotne – dziecko ma bezpośredni kontakt z materiałami przez cały okres zabawy, która nierzadko przeradza się nawet w wielogodzinną rozrywkę. Dopasowanie suchego basenu z piłeczkami to więc przede wszystkim zadbanie o to, by kojec był bezpieczny. Dotyczy to jednak nie tylko zastosowanych dzianin, ale też samej konstrukcji.

Niezbędne jest bowiem wykorzystanie specjalnej pianki, z której tworzy się ścianki suchego basenu. Muszą być one odpowiedniej grubości, ale też dopasowane pod względem twardości i elastyczności. Intensywna zabawa nierzadko prowadzi do ich odkształcania, co jednak nie powinno skutkować trwałymi deformacjami – pianka w wysokiej jakości suchym basenie nawet po użytkowaniu w wilgotnym otoczeniu, np. w ogrodzie, wraca do swojego pierwotnego kształtu. Tak przygotowane kojce, w których umieszczane są piłeczki, proponuje firma Mimii, która jest renomowanym producentem suchych basenów dla najmłodszych. Czym jeszcze powinny się one konkretnie charakteryzować i jakie są możliwości ich konfiguracji?

Doskonale przystosowany suchy basen

W przypadku suchych basenów dla wielu dzieci liczy się ich wygląd. Kojec traktowany jest bowiem jako kolejny element pomieszczenia i bardzo ważna zabawka, dlatego do swobodnego samopoczucia w jego wnętrzu niezbędne jest dopasowanie do potrzeb najmłodszych. Z tego względu rozbudowana oferta renomowanych producentów suchych basenów dla dzieci obejmuje modele w wielu wariantach kolorystycznych. Dostosowanie ich pod tym kątem sprawia, że możliwe jest spersonalizowanie suchego basenu z kulkami i wybór koloru najbardziej satysfakcjonującego przyszłego użytkownika bądź użytkowniczkę. Co ciekawe, można również dostosować jego kształt. Szeroki asortyment dobrych producentów obejmuje bowiem zarówno modele kwadratowe, jak i okrągłe. Wybór tego parametru pozwala natomiast lepiej dopasować suchy basen do konkretnego pomieszczenia, w którym się znajdzie. Kluczowym jednak elementem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie kojca wypełnianego kulkami, jest jego rozmiar.

Powinien on przede wszystkim gwarantować dziecku swobodę poruszania się w suchym basenie z piłeczkami. Komfortowa zabawa dla kilkulatków oznacza konieczność zakupu kojca w określonych wymiarach – jeśli jednak rodzice mają w tym zakresie wątpliwości, to warto skonsultować się z samym producentem suchych basenów, który podpowie wybór optymalnego rozwiązania dla dziecka w każdym wieku. Dzięki temu będzie ono mogło bezpiecznie i bez większych przeszkód przebywać w suchym basenie z kulkami, bawiąc się tym samym nawet przez długi czas. Dopasowanie do potrzeb pociechy najważniejszym kryterium przy wyborze tego typu specjalnego kojca, jednak dobrze jest zadbać też funkcjonalność suchego basenu i używane w nim piłeczki.

Komfort dla dzieci i rodziców

Kojec wypełniony kulkami to doskonała forma zabawy, nie dziwi zatem niezwykle częste korzystanie z niego przez najmłodszych. Ze względu na intensywną eksploatację suchy basen często się brudzi, co szczególnie jest widoczne w momencie użytkowania go nie tylko we wnętrzach, ale też np. w ogrodzie. Doskonałym rozwiązaniem pod tym względem są modele z pokrowcem, którego czystość przywraca się w niezwykle prosty sposób – poprzez jego wypranie. Dzięki temu nawet po ubrudzeniu materiału od strony zewnętrznej czy wewnętrznej możliwe jest szybkie i bezproblemowe wywabienie powstałych zanieczyszczeń. Tego typu suchy basen dopasowany jest zatem zarówno do potrzeb pociechy, jak i jej rodziców.

Nie bez znaczenia pozostają także wspomniane już możliwości użytkowania kojca w ogrodzie. Przydomowy teren zielony szczególnie w sezonie letnim jest niezwykle atrakcyjnym miejscem również dla dzieci, którym warto zapewnić rozrywkę na świeżym powietrzu. Jak się okazuje, pod tym względem suchy basen z kulkami też może być dopasowany do potrzeb i oczekiwań najmłodszych. Wodoodporny spód doskonale sprawdza się w ogrodach i gwarantuje nieprzemakalność, co pozwala na wiele godzin beztroskiej zabawy z piłeczkami nie tylko we wnętrzach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz