Materiał Partnera

Stylowe meble drewniane w aranżacji wnętrz

Stylowe meble drewniane w aranżacji wnętrz

Piękne wnętrza to również przyjemne otoczenie, które zapewnia nam wiele pozytywnych emocji i pozwala na przeżycia estetyczne. Dodając do nich naturalne materiały otrzymujemy kombinację idealną dla dobrego samopoczucia. W tworzeniu takich miejsc pomagają stylowe meble z drewna

Meble drewniane w domu

Drewno to materiał szczególnie wdzięczny w obróbce, łatwy w kształtowaniu, gdyż poddaje się piłowaniu, wycinaniu i rzeźbieniu, a także niezwykle dekoracyjny ze względu na ciekawy rysunek słojów i odcienie różne dla poszczególnych gatunków drzew. Dodatkowym plusem drewna jest jego naturalny, zdrowy charakter oraz stosunkowo niska cena. Wszystkie wymienione atuty przemawiają za wykorzystaniem tego materiału zarówno do wykańczania domu, jak i do jego wyposażenia. Meble z drewna są niezwykle piękne i dekoracyjne, a także funkcjonalne i zdrowe. Drewno jako materiał na meble było znane od pokoleń, a stare szafy i etażerki, cechujące się wyjątkową urodą, uznawane są teraz za antyki.

Na zamówienie można nadal kupić mozaikowe stoły, których blaty wykonane są z wielu różnych gatunków drewna, tworząc ciekawy, unikatowy wzór. Meble drewniane często też bywają ozdabiane rzeźbionymi albo frezowanymi listwami, nogami o ciekawych kształtach, wykończeniami krawędzi, gałek, klamek i innych detali. Stanowią one wtedy stylowe wyposażenie wnętrza, tworząc niepowtarzalny klimat. Z drewna produkuje się głównie cenne meble domowe, przeznaczone do pokojów wypoczynkowych i salonów. Niekiedy też ozdabia się w ten sposób gabinety. Należy zaznaczyć, że wybierane do domu meble z drewna nie muszą być stylowe. Na rynku można spotkać wiele nowoczesnych wersji mebli drewnianych, a wśród nich dość popularne ostatnio meble gięte.

Wnętrze w stylu kolonialnym

Urządzając nowy dom czy mieszkanie zawsze mierzymy się z problemem, jakie wnętrze, w jakim stylu i co do niego wstawić. Stylów jest tyle, ile pomysłów na wnętrze, a to, jaki się wybierze, zależy od indywidualnych preferencji danej osoby. Meble z litego drewna są dostępne zarówno w nowoczesnych wersjach, jak i w stylu kolonialnym, a od przyszłego właściciela zależy, w jakim pokoju będzie się czuł lepiej. Jednym stylowe wnętrze kojarzy się z przeszłością, staruszkami i naftaliną. Klasyczne drewniane meble wolą zastąpić metalowymi krzesłami, szklanymi blatami, a tradycyjną tapicerowaną kanapę wykończyć sztuczną skórą. Dla innych z kolei metal, szkło i sztuczna skóra są zimne i nieprzyjazne, a zimowe wieczory wolą spędzać przy zaimprowizowanym elektrycznym kominku na wielkiej, miękkiej wyściełanej kanapie, wśród poduszek i roślin. W stylu sprzed lat dostrzegają niepowtarzalny klimat i wyjątkowe piękno. Do nich właśnie swoją ofertę kieruje firma Decores Collection. E. Kopecińska-Jopek, specjalizująca się w sprzedaży nie tylko pięknych mebli, ale i innych stylowych artykułów wyposażenia wnętrz. Kolonialne szafy, komody, stoliki i stołki z tapicerowanym siedziskiem to piękne, w pełni naturalne wyposażenie, niezbędne przy aranżowaniu stylowych, pełnych klimatu dawnych lat wnętrz.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz