Materiał Partnera

Stylizacja rzęs – jakie metody przedłużania i zagęszczania warto wziąć pod uwagę?

Stylizacja rzęs – jakie metody przedłużania i zagęszczania warto wziąć pod uwagę?
Makijaż oka to jeden z kluczowych elementów kompletnej stylizacji – nie tylko na wybraną okazję, ale też na co dzień. Wiele pań boryka się jednak z problemem rzadkich rzęs, których wygląd można jednak znacząco poprawić dzięki profesjonalnie wykonanym zabiegom przedłużania i zagęszczania. Warto jednak zapoznać się z poszczególnymi metodami – jak zatem dobrze wybrać sposób stylizacji rzęs?

Naturalny wygląd dzięki metodzie 1:1

Na rynku kosmetycznym produktów do stylizacji rzęs znaleźć można sporo. Korzystanie z nich to jednak konieczność regularnego ponoszenia sporych kosztów, a także poświęcanie większej ilości czasu na przygotowanie makijażu oka. Rozwiązaniem znacznie oszczędniejszym, a zarazem pewniejszym i jednocześnie zapewniającym doskonały wygląd rzęs, jest ich przedłużanie. Do najczęściej wybieranych metod zalicza się niewątpliwie tzw. 1:1, która daje możliwość uzyskania rzęs zagęszczonych, ale nadal sprawiających wrażenie całkowicie naturalnych.

Objętość w tym wypadku podwaja się, co jest wynikiem doklejania jedwabnych rzęs. Przy metodzie 1:1 na każdą naturalną rzęsę przypada jedna sztuczna, dzięki czemu ostateczna stylizacja jest niezwykle atrakcyjną propozycją dla pań ceniących subtelny makijaż. Przedłużanie 1:1 warto wykonać w salonie Calineczka Beauty & Lash, w którym kosmetyczka dodatkowo doradzi wybór odpowiedniego sposobu na zagęszczenie rzęs, oceniając uprzednio ich stan. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku wykorzystania większej ilości sztucznych odpowiedników rzęs naturalnych.

Metoda 2:1, 3:1 – którą wybrać?

Oprócz wspomnianego sposobu na zagęszczanie rzęs, przy stylizacji oka chętnie wybierane są również warianty 2:1 i 3:1. Dokleja się w takiej sytuacji odpowiednio dwie lub trzy rzęsy sztuczne, co w konsekwencji powoduje znaczące zwiększenie objętości. Również i takie metody sprawdzą się na wyjątkowe okazje, ale też na co dzień. Kluczowe jest dopasowanie ilości rzęs nie tylko do charakterystyki samych oczu – istotna jest również ocena całej twarzy i tym samym indywidualne dopasowanie odpowiedniego wariantu dla każdej klientki.

Takie metody przedłużania rzęs są zatem doskonałym sposobem na elegancką i naturalną stylizację oka, ale i nieco odważniejszą i bardziej podkreślającą makijaż. Warto przy tym pamiętać, że każdy z wariantów jest bezpieczny, o ile zostanie wykonany profesjonalnie w odpowiednim salonie kosmetycznym. W takich miejscach oferowane są też metody jeszcze bardziej zwiększające objętość rzęs, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające klientki będą w stanie uzyskać pożądaną ich stylizację.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz