Materiał Partnera

Styl Hampton – kolorystyka i przestrzeń

Styl Hampton – kolorystyka i przestrzeń
Dom to miejsce, w którym powinniśmy móc się wyciszyć i w spokoju odpocząć po całym dniu pracy. O tym, czy nasz wypoczynek będzie czystą przyjemnością w dużej mierze decyduje wystrój wnętrza. Jeśli szukamy inspiracji jak urządzić mieszkanie, żeby było przytulne i zachęcające do relaksu, styl Hampton, w którym przestrzeń współgra z kolorem, będzie idealnym rozwiązaniem.

Styl Hampton – co to takiego?

Styl Hampton pochodzi od Hamptons, czyli grupy miejscowości na Long Island, zlokalizowanych nad samym brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Hamptons słyną ze swego ekskluzywnego charakteru, wielu bogatych nowojorczyków ma w nich swoje letnie rezydencje, w tym znani artyści i osobistości świata mody. Ponieważ domy te położone są na samym wybrzeżu ich okna wychodzą na otwarty ocean, również ich wystrój nawiązuje do tematyki morskiej, zarówno pod względem kolorystyki i deseni, jak i dekoracji. Właśnie tym jest styl Hampton, którym od lat inspirują się projektanci wnętrz – połączeniem marynistycznej estetyki z wygodą oraz elegancją.

Przestrzeń, czyli klucz do stylu Hampton

Morze kojarzy się przede wszystkim z ogromem przestrzeni – takie właśnie powinno być wnętrze urządzone w stylu Hampton. Przestronne i wygodne. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się on wyłącznie w domach i mieszkaniach o bardzo dużych metrażach – ich przestrzeń możemy wizualnie powiększyć przez odpowiednie dobór kolorów, przede wszystkich pastelowych odcieni błękitu, szarości bądź beżu. Często kolory te pojawiają się obok siebie w formie pasów – takie desenie stosowane są zarówno na ścianach, jak i meblach. Styl Hampton wymaga jednak dużo światła, żeby kolory we wnętrzu mogły właściwie wybrzmieć, dlatego idealnie sprawdzi się we wnętrzach z dużymi oknami.

Siła detalu, czyli wyposażenie dla stylu Hampton

Styl Hampton nie jest minimalistyczny i bardzo lubi dużą ilość dodatków – tych szeroki wybór znajdziemy w ofercie marki Susen Gray. Jakie dodatki najlepiej spiszą się w takim wnętrzu? Przede wszystkim te, które swoją estetyką bądź fakturą nawiązują do tematyki morskiej. Idealne będą drewniane, stylizowane na wytarte meble, kamyki, muszle, liny, wiklina, a także wzorzyste koce, pledy i poduszki. Warto jednak pamiętać, żeby wyposażenie wnętrza nie było zbyt „ciężkie” i masywne – w końcu styl Hampton ma się nam kojarzyć z niczym nieskrępowaną wolnością, a toporne meble są zaprzeczeniem tej idei.  Unikajmy również zbytnich kontrastów kolorystycznych. Wnętrze w stylu Hampton powinno być harmonijne, żeby spełniało swoją główną funkcję – czyli zapewniania nam należytego wypoczynku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz