Materiał Partnera

Stworzyć domowy azyl, czyli urządzamy sypialnię idealną

Stworzyć domowy azyl, czyli urządzamy sypialnię idealną

Sypialnia jest najmniej reprezentatywnym miejscem w domu – do niej rzadko zapraszamy gości. Nie oznacza to, że nie powinna być urządzona z pomysłem. Spędzamy w niej przecież co prawda niewiele czasu, ale jej głównym przeznaczeniem jest relaks. Z tego powodu powinna być urządzona wygodnie i ze smakiem, tak, by przebywanie w niej było dla nas przyjemnością. Na to składają się zarówno meble, jak i wykorzystane kolory.

Funkcjonalne meble

O wyborze mebli do sypialni decydować będzie jej rozmiar. Zazwyczaj nie jest to duże pomieszczenie, dlatego musimy wykazać się kreatywnością przy jego urządzaniu, by pokój nie był zagracony. Bogatą ofertę mebli i zestawów meblowych ma internetowy salon meblowy Meble Plus.

Dobrym rozwiązaniem będzie tu minimalizm. Jeśli możemy, zrezygnujmy z dużej szafy, a postawmy raczej na duże i wygodne łóżko. Łóżka małżeńskie sprawdzą się tu doskonale niezależnie od tego, czy mamy je z kim dzielić, czy też będziemy z niego korzystać samotnie. Po obu jego stronach możemy postawić niewielkie szafki nocne i to wszystko. Im mniej mebli, tym lepiej.

Istotny jest wybór odpowiedniego materaca do łóżka – on będzie decydował o komforcie naszego snu. Jego grubość i miękkość musimy dopasować już do naszych indywidualnych preferencji, tak samo, jak liczbę poduszek.

Jeśli jednak potrzebujemy garderoby w sypialni, zdecydujmy się na szafy przesuwane. Potrzebują one niewiele przestrzeni do otwierania. Ponadto, dzięki możliwości kupowania mebli na wymiar, możemy znaleźć taką, które będzie idealnie pasować do możliwości naszego mieszkania. Dobrym rozwiązaniem będzie też w tym przypadku wybór szafy z lustrem.

W minimalizm świetnie wpasowują się meble industrialne, jednak te najlepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Ich surowy styl daje najpełniejszy efekt w kontraście z pustą przestrzenią.

Kolory wpływające na nastrój

Zastosowanie odpowiednich kolorów w sypialni ma wpływ na nasze samopoczucie i jakość naszego odpoczynku. Uspokajająco wpływają na nas pastelowe kolory – jasne i stonowane. Sprzyjają one wyciszeniu, a jednocześnie nie przygnębiają. Ożywienie zapewni żółty, jednak lepiej pokryć nim tylko jedną ścianę.

O odpowiednich kolorach pamiętajmy podczas aranżacji wnętrz pod względem dodatków i dekoracji. Pościel, koce i narzuty również lepiej jest utrzymać w stonowanych barwach. Jednak kilka jaskrawych elementów, takich jak wazon, czy ramka na zdjęcia, pomogą ożywić sypialnię. Unikajmy jednak koloru czerwonego, który powoduje kłopoty z zasypaniem i wzbudza agresję.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz