Artykuł sponsorowany

Studio graficzne BG DESIGN: Jak stworzyć interesującą broszurę?

Studio graficzne BG DESIGN: Jak stworzyć interesującą broszurę?

Broszura zawierająca najważniejsze informacje na temat działalności i oferty firmy to bardzo ważny materiał marketingowy, który powinien posiadać każdy przedsiębiorca – bez względu na branżę. Nie wiesz, w jaki sposób ją zaprojektować i co powinno znajdować się w treści? Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dzięki któremu stworzysz perfekcyjną broszurę z pomocą Studia graficznego BG DESIGN!

Jakie treści umieścić?

Bardzo ważnym elementem broszury marketingowej jest jej treść. Powinna być zredagowana w zrozumiały sposób i zawierać informacje, które mogą być przydatne dla potencjalnego klienta. Wśród najważniejszych elementów broszury można wymienić:

  • nazwę firmy, logo oraz slogan,

  • krótki opis działalności oraz oferty,

  • dane teleadresowe (np. adres siedziby, e-mail, numer telefonu do przedstawiciela).

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na drukowanie broszurek sezonowych, w których umieszczają atrakcyjne promocje obowiązujące w danym okresie. Błędem jest jednak umieszczanie zbyt dużej ilości tekstu. Treść powinna być zwięzła i na temat, bez zbędnych zapychaczy.

Unikatowa grafika to podstawa!

Ogromne znaczenie ma nie tylko sama treść broszury. Wiele osób zwraca uwagę również na oprawę graficzną, która powinna być interesująca i estetyczna. Niestety, przygotowanie grafiki jest o wiele trudniejsze niż stworzenie sensownego tekstu. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnego studia graficznego, które tego typu projekty realizuje na co dzień np. Studio graficzne BG DESIGN. Odpowiednia grafika to idealne dopełnienie wszystkich materiałów marketingowych. Nie tylko broszurek, ale również różnego rodzaju plakatów, ulotek oraz kalendarzy. Jeśli nie masz doświadczenia w samodzielnym wykonywaniu grafiki, nie projektuj na własną rękę. Słabej jakości grafika może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zamiast zachęcić do zakupu lub skorzystania z usług, może skutecznie odstraszyć potencjalnego klienta brakiem profesjonalizmu. Pamiętaj, że oprawa graficzna to również odpowiednie rozmieszczenie elementów broszury i wybranie estetycznych czcionek.

Dlaczego warto mieć firmową broszurę?

Posiadanie materiałów marketingowych w papierowej wersji jest bardzo ważne. Przydają się przede wszystkim na wszelkich targach i wystawach tematycznych, gdzie można pozyskać wielu klientów. Niewielka broszurka nie zajmuje dużo miejsca, dlatego uczestnicy targów nie mają problemu z zabraniem sobie jednej kopii. Co więcej, broszurki marketingowe możesz wysyłać również do swoich obecnych klientów, aby zachęcić ich do kupienia kolejnego produktu lub skorzystania z nowej usługi w promocyjnej cenie.

Usługi graficzne w ofercie Studia graficznego BG DESIGN

Studio graficzne BG DESIGN prowadzone przez grafika kreatywnego Barbarę Gniazdowską charakteryzuje się szerokim zakresem usług z zakresu grafiki. Poza tworzeniem identyfikacji wizualnej i brandingu, studio zajmuje się także obróbką graficzną zdjęć sesyjnych oraz renowacją cyfrową starych fotografii. Dzięki temu, klienci mają możliwość zachowania wspomnień w formie cyfrowej, bez obaw o utratę oryginału. Barbara Gniazdowska to doświadczony grafik kreatywny, który swoje umiejętności wykorzystuje w celu stworzenia unikalnych i dopasowanych do potrzeb klienta projektów. Studio BG DESIGN oferuje kompleksowe usługi, począwszy od koncepcji projektu, poprzez jego realizację, aż do finalnego produktu. Wszystko po to, aby zapewnić zadowolenie i satysfakcję klientom oraz pomóc im w osiągnięciu sukcesu biznesowego dzięki profesjonalnej i atrakcyjnej oprawie graficznej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz