Materiał Partnera

Stopki do mebli- do czego są potrzebne?

Stopki do mebli- do czego są potrzebne?

Bardzo często nie zwracamy uwagi na niepozornie wyglądające elementy, zamontowane w meblach. Jednymi z nich są właśnie małe stopki meblowe, które w znaczny sposób podnoszą komfort użytkowania sprzętów i zapewniają jego stabilność. Czym są stopki meblowe i z jakich materiałów się je produkuje?

Stopki do mebli – czym są?

Stopki do mebli to niewielkie elementy, które produkuje się ze stali, tworzywa sztucznego albo też połączenia obu tych materiałów. Mimo że stopki meblowe są niedużych rozmiarów, odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenie i nacisk. Montuje się je pod meblami, a w zasadzie w spodniej części ich nóżek. Montaż nie zajmuje wiele czasu, jest bardzo prosty i z łatwością można wykonać go samodzielnie. Rynek obfituje w różnego typu formy i rozmiary stopek do mebli. Zazwyczaj występują one w uniwersalnym czarnym- kolorze, choć producenci akcesoriów meblowych tworzą też elementy w odcieniach metalicznych i szarościach. Dzięki temu można niemal idealnie dopasować kolor stopek do posiadanych mebli i ich ciężaru.

Po co stosuje się stopki meblowe?

Meble kuchenne, łazienkowe, biurowe czy też te, które posiadamy w warsztacie, bardzo często wymagają odpowiedniego wypoziomowania. Chodzi o wyrównanie położenia szafek stojących i wiszących, które jest konieczne do zachowania stabilności sprzętów oraz ich pełnej funkcjonalności. Stopki meblowe to idealne rozwiązanie dla mebli, które nie posiadają własnej regulacji. Z ich pomocą możemy też zmienić wysokość umeblowania, co ułatwi sprzątanie podłogi  w miejscu, w którym ono stoi.  Elementy te doskonale sprawdzą się w budynkach o nierównej powierzchni. Jak podkreśla specjalista z firmy Bi Plast, która zajmuje się produkcją i sprzedażą akcesoriów meblowych – stopki meblowe posiadają gładką powierzchnię, która nie niszczy podłogi. Ułatwia to przesuwanie mebli po podłożu bez obaw o nieestetyczne zarysowania. Dodatkowo zmniejsza hałas związany z tą czynnością, co może mieć znaczenie, kiedy piętro niżej mieszkają wrażliwi sąsiedzi. Dużą zaletą stopek jest ich różnorodność. Odpowiednie elementy bez trudu dopasujemy do salonowej sofy lub masywnej szafy. Dostępne są także stopki obrotowe i modele o rozmaitej średnicy, które charakteryzują się różną tolerancją na nacisk. Potrzebne akcesoria możemy kupić pojedynczo, wedle potrzeby lub też w przygotowanych przez producenta zestawach.  Przy okazji zakupów, warto zwrócić uwagę na inne akcesoria meblowe, które poprawią wygląd i komfort użytkowania naszych mebli. Bardzo popularne są zaślepki, które maskują łączenia szafek. Dzięki nim całe wnętrze prezentuje się bardziej estetycznie.

Opracowanie:
Kazimierzowo 5e
tel. 55 641 17 71
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz