Artykuł sponsorowany

Stary samochód jak nowy, czyli przebudowa pojazdu

Stary samochód jak nowy, czyli przebudowa pojazdu

Kupno samochodu zazwyczaj oznacza, że jesteśmy z nim związani na długo, jednak okoliczności zmieniają się i czasami pojazd nie spełnia już naszych oczekiwań. Jeśli konieczne jest jego dostosowanie do nowej sytuacji, możemy skorzystać z usługi przebudowy samochodu.

Przebudowa na potrzeby osoby niepełnosprawnej

Jedną z sytuacji, w których samochód wymaga przebudowy, jest przystosowanie go do konkretnych potrzeb osoby niepełnosprawnej. Rodzaj wprowadzonych zmian uzależniony jest od charakteru niepełnosprawności. Może się do nich zaliczać na przykład uwzględnienie miejsca na wózek inwalidzki lub dostosowanie otwarcia drzwi pojazdu do konkretnych ograniczeń kierowcy. Przebudowa pod kątem przewozu inwalidów może obejmować również busy i samochody dostawcze, przygotowując w nich miejsce na wózek z jego właścicielem, niezależnie od kierowcy prowadzącego pojazd. Poza odpowiednią przestrzenią niezbędne są w takim samochodzie również platformy podjazdowe i zabezpieczenia chroniące przed przesuwaniem się wózka. Zalicza się do nich system szyn i pasów bezpieczeństwa. Kolejny element wymagający wymiany to podłoga, która powinna być antypoślizgowa, chroniąca między innymi przed przemieszczaniem wózka oraz ułatwiająca jego wprowadzanie.

Dostosowanie do przewozu towarów

Przebudowywanie samochodów, jakie oferuje swoim klientom Projekt 86 Drift Team, to również możliwość dostosowania pojazdu do potrzeb przewozu konkretnych ładunków. Szczególnie w przypadku pojazdów ciężarowych i półciężarowych oraz pick up’ów możliwe jest takie przebudowanie skrzyni ładunkowej, aby była ona dostosowana do przewożenia określonych towarów. Zmianie może ulec całe wyłożenie wnętrza, które zostanie przystosowane na przykład do potrzeb utrzymania wysokiego poziomu higieny, do przewożenia produktów mokrych, środków chemicznych, delikatnych, szklanych pojemników, beczek i innych tego typu materiałów. Jedną z opcji przebudowy skrzyni bagażowej jest też instalowanie w jej wnętrzu specjalnych przegród, uchwytów czy szyn przystosowanych do transportu motocykli, rowerów czy żywych zwierząt. Zmiany w swoich pojazdach wprowadzają też ci właściciele, którzy chcą przystosować samochód dostawczy do przewozu pracowników.

Zmiana organizacji wnętrza

Samochody osobowe, które kupujemy, często przestają spełniać nasze wymagania chociażby z uwagi na to, że nagle pojawił się dodatkowy członek rodziny i konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniego miejsca. Inna sytuacja, w której wprowadzamy zmiany, to przekształcenie pojazdu w samochód służący do pracy, przewożący materiały i narzędzia do klienta. W pierwszym wypadku jedną z usług jest wymiana kanap dwuosobowych na trzyosobowe, z uwzględnieniem dodatkowych pasów bezpieczeństwa czy miejsca na fotelik dla dziecka. W drugiej sytuacji często kanapa zostaje usunięta i zastąpiona skrzynią na narzędzia. Przebudowy są też wykonywane w celach estetycznych, zmiany designu, jako forma indywidualizacji pojazdu, nadawania mu niepowtarzalnego stylu, a także w wielu innych sytuacjach. Możliwości jest tak dużo, ile pojawia się potrzeb, a przystosowanie samochodu do jego nowej roli to kwestia kilku dni w profesjonalnym warsztacie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz