Materiał Partnera

Stare meble z charakterem

Stare meble z charakterem

Wiedza i umiejętności z dziedziny renowacji mebli i drzwi drewnianych dają nam niesamowite możliwości. Nawet bardzo stare, zaniedbane meble drewniane mają szansę odzyskać dzięki temu dawny blask. Odnawianie mebli to świetny pomysł na wprowadzenie do wnętrza wyjątkowego charakteru, utrzymanego w stylistyce vintage. Ekspertem w dziedzinie renowacji pięknych, starych mebli jest Marek Zalewski Usługi Stolarskie.

Renowacja w modzie

Można powiedzieć, że przeżywamy dziś czasy mody na renowację. W modnych, eleganckich wnętrzach nie brakuje przepięknych, odnowionych mebli z poprzedniej epoki. Takie poddane renowacji meble doskonale pasują do tak modnych od dłuższego czasu wnętrz w stylu skandynawskim. W takim przytulnym mieszkaniu, stary, oryginalny fotel jest ważny dodatkiem, nadającym całemu wnętrzu charakteru. Renowacja dla wielu stała się hobby, za sprawą łatwo dostępnych preparatów, pozwalających przywrócić drewnu dawną świetność. Jednak nie zawsze warto zabierać się za nią samodzielnie. W jakich sytuacjach lepiej zgłosić się po pomoc do profesjonalnego stolarza Marka Zalewskiego?

Antyki w ręce profesjonalistów

Chociaż nowoczesne preparaty do renowacji znacznie ułatwiają pracę ze starymi meblami, to jednak w niektórych sytuacjach zdecydowanie jest lepiej powierzyć renowację mebli lub drzwi drewnianych profesjonaliście. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których do odnowy mamy cenne antyki. Nieumiejętna renowacja może po porostu skończyć się uszkodzeniem takiego mebla. Tymczasem wykonanie jej profesjonalnie, pozwoli podnieść wartość takiego przedmiotu i sprawi, że będzie on wyglądać jak w latach swojej świetności. Warto o tym pamiętać nie tylko wtedy, kiedy odnawiamy meble na własne potrzeby, ale zwłaszcza w sytuacjach, w których planujemy je sprzedać – prawidłowo wykonana renowacja mebli wpłynie korzystnie na nasze zyski ze sprzedaży. Dobrze wybrać stolarza, który do swojej pracy podchodzi z pasją, takiego jak wspomniany Marek Zalewski. Takie podejście przekłada się na jakość wykonanej renowacji.

Siła w tradycji

Wspomniana firma stolarska Marka Zalewskiego stawia na tradycyjne metody renowacji mebli. Ponieważ to właśnie one są najlepszym sposobem na odświeżenie drewnianych produktów. Tradycyjne i sprawdzone, woski, oleje i bejce, pozwalają na wykonywanie profesjonalnych renowacji mebli tak, by wyglądały jak w katalogu. Takie preparaty są jednak dość wymagające – dlatego najlepiej jednak sprawdzą się w rękach doświadczonego fachowca. Bez odpowiedniej wiedzy, trudno uzyskać zadowalające efekty.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz