Artykuł sponsorowany

Stacje demontażu pojazdów świadczące usługi pomocy drogowej

Stacje demontażu pojazdów świadczące usługi pomocy drogowej

Samochody, które uległy wypadkom, bardzo często muszą być holowane. Nawet uszkodzenia, które na pierwszy rzut oka nie sprawiają wrażenia poważnych, czasem wiążą się z koniecznością złomowania samego pojazdu, bo np. jego naprawa może być nieopłacalna. Zarówno gdy istnieje możliwość wykonania naprawy, jak i w sytuacji, w której konieczna jest autokasacja, kierowca zobowiązany jest do odholowania pojazdu z miejsca zdarzenia.

Skup pojazdów powypadkowych

Na terenie Polski działa wiele firm zajmujących się recyklingiem samochodowym. Są nimi najczęściej stacje demontażu pojazdów, które oprócz przeprowadzania procesu wyrejestrowania samochodu i jego złomowania, oferują również pomoc drogową – czasem są one w stanie zaoferować holowanie powypadkowe na terenie całej Polski. Najlepsze podmioty, takie jak Skup samochodów. Pomoc drogowa. Holowanie. Laweta, są przygotowane do holowania pojazdów różnego typu – nawet ciężkich maszyn budowlanych – w rozmaitym stopniu uszkodzonych, np. przez zalanie, spalenie, uszkodzenie po uderzeniu przodem, bokiem czy tyłem, dachowanie.

Przetransportowane nowoczesnymi holownikami pojazdy trafiają do stacji demontażu pojazdów, której pracownicy dokonują wyceny, a także wraz z klientami przeprowadzają proces wyrejestrowania. Zaletą najlepszych stacji jest skup pojazdów uszkodzonych i powypadkowych nawet bez OC oraz przeglądu. Warto wiedzieć, że na terenie Polski działa wiele stacji demontażu pojazdów, ale nie każda jest otwarta na skup nie tylko zwykłych samochodów osobowych, ale również skuterów, skuterów wodnych, „anglików” czy maszyn budowlanych.

Recykling samochodowy

Recykling samochodowy jest bardzo ważny nie tylko dla działań proekologicznych – rocznie złomowanych jest setki ton materiałów pozyskanych z aut – ale również dla odzysku cennych surowców wtórnych. Działania stacji demontażu pojazdów polegają na dwóch procesach: odzysku części nieuszkodzonych oraz odzysku materiałów, z których został zbudowany dany pojazd – surowców wtórnych. Po dokonaniu wyceny dany zakład ocenia, jakie elementy samochodu czy innego pojazdu mogą zostać zdemontowane i przywrócone na rynek wtórny (do sklepów zajmujących się sprzedażą autoczęści używanych mogą trafić np. lampy, pompy, drzwi, szyby itd.). Bardzo ważny jest proces usuwania niebezpiecznych materiałów, a także osuszania podzespołów pojazdu z różnych rodzajów płynów, w tym olejów. Dopiero po odpowiednim przygotowaniu dany pojazd może zostać przekazany do segregacji i późniejszej kasacji. Warto wiedzieć, że dzięki recyklingowi samochodowemu uzyskuje się wiele surowców, które z powodzeniem są wykorzystywane do produkcji nowych produktów – surowce wtórne takie jak metale nieżelazne nie tracą w procesie recyklingu swoich właściwości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz