Artykuł sponsorowany

Środki antyelektrostatyczne – czym są i gdzie są wykorzystywane?

Środki antyelektrostatyczne – czym są i gdzie są wykorzystywane?

W szeroko pojętym przemyśle wykorzystywane są różnorodnego środki chemiczne, które stosowane są zarówno do usuwania zabrudzeń, jak i jako pewnego rodzaju uszlachetniacze produktów, czy też substancje wykończeniowe. Mowa między innym o tzw. środkach antyelektrostatycznych. Dowiedz się, czym one są i kiedy są wykorzystywane.

Czym jest elektryczność statyczna?

Aby wiedzieć, czym są środki antyelektrostatyczne, warto wiedzieć, czym jest zjawisko elektryczności statycznej. W uproszczeniu, warto wiedzieć, że stan naelektryzowania powstaje w większości przypadków w efekcie przemian lub procesów fizykochemicznych o charakterze dynamicznym. Często jest to również bezpośredni skutek działalności człowieka. Polega ona zaś na tym, że wytworzony ładunek elektrostatyczny gromadzi się na materiałach o małej przewodności elektrycznej lub też na obiektach przewodzących. Jeśli chodzi zatem o środki antyelektrostatyczne można o elektryczności statycznej mówić np. przy produkcji włókienniczej, meblarskiej, a także w wielu innych branżach.

Środki antyelektrostatyczne

Środki antyelektrostatyczne, jak sama nazwa wskazuje stosowane są do rozładowywania ładunków elektrycznych z określonych materiałów. Dzięki temu uszlachetnia się różnego rodzaju tworzywa, bądź nadaje im specyficznych właściwości. Przykładem mogą być między innymi produkty i półprodukty włókiennicze takie, jak poduszki, kołdry, włókniny przemysłowe, kulki silikonowe służące do wypełniania poduszek oraz pluszaków, czy też materiały z filcu. Bez zastosowania środków antyelektrostatyczny takie wyroby byłyby gorszej jakości, lub mogłyby – nawet ze względów bezpieczeństwa – nie być dopuszczone do dalszej obróbki oraz obrotu.

Czym muszą wyróżniać się środki antystatyczne?

Środki antyelektrostatyczne, zwane również antystatycznymi, lub antystatykami, muszą mieć właściwości hydrofilowe i higroskopijne, a także muszą posiadać zdolność jonizacji w wodzie. Dzięki ich zastosowaniu, wielokrotnie późniejszy materiał – np. włókienniczy – może być prany, prasowany, czy używany w inny sposób, który mógłby pośrednio lub bezpośrednio wytworzyć na jego powierzchni ładunek elektryczny. Do znanych związków antystatycznych zalicza się azoty, fosforany, a nawet sproszkowane metale, czy też siarczany. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze firmy produkujące i dystrybuujące tego typu produkty, gwarantują jak najbardziej proekologiczne substancje, a także takie, które nie wpływają negatywnie na strukturę danego materiału, np. wspomnianego filcu.

Hurtowania ANVIRO – to tam kupisz środki antystatyczne!

Jeśli chodzi o dystrybucję wysokich jakościowo antystatyków, ich obrotem na rynku polskim, zajmuje się między innymi renomowana Hurtownia ANVIRO, która gwarantuje różnego rodzaju środki pomocnicze, dla meblarstwa, włókiennictwa, czy też budownictwa. Mowa o środkach powierzchniowo-czynnych, odtłuszczaczach, chemii do pierza, o zmiękczaczach, a także o m.in. sodzie kaustycznej, czy chlorku wapnia. 

Opracowanie:
Łódź, Rzgowska 17A
tel. 509 314 260
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz