Materiał Partnera

Sprzęt medyczny a powrót do życia po walce z nowotworem

Sprzęt medyczny a powrót do życia po walce z nowotworem

Nowotwór to ciężka choroba, z którą najczęściej naprawdę trudno jest wygrać. Wygrana zaś wiąże się ciągle z różnymi problemami zdrowotnymi. Na szczęście dzisiaj różnego rodzaju sprzęt medyczny pomaga uporać się ze skutkami przebytej walki z nowotworem. Co dokładniej może być potrzebne? Gdzie można to zakupić? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Sprzęt medyczny po nowotworze piersi

Jednym z najczęstszych nowotworów wśród kobiet jest rak piersi. Często jedyną szansą na wyleczenie jest mastektomia, czyli odjęcie piersi, najczęściej wraz z węzłami chłonnymi po danej stronie. Czasem konieczna jest nawet obustronna mastektomia. Dodatkowym leczeniem jest pooperacyjna chemioterapia.

Skutkiem tego kobiety, które zwalczyły nowotwór, często nie mają piersi, a czasem także utraciły włosy na skutek chemioterapii. Żeby pomóc im wrócić do normalności, poczuć się znów pięknie i kobieco, powstały specjalne protezy piersi. Są one wykonywane dzisiaj w naprawdę różnych rozmiarach, o różnej miękkości, kolorze czy barwie tak, że wyglądają praktycznie jak prawdziwa pierś. Co więcej, w sprzedaży znajduje się także bielizna protetyczna, a także kostiumy kąpielowe dla Amazonek.

Dodatkowo, czasem potrzebna jest pomoc w postaci dobrze wykonanej jakościowo peruki. Warto także o niej pomyśleć.

Pomoc medyczna po nowotworze jelita grubego

Jednym z częstszych nowotworów, tym razem zarówno u pań, jak i u panów, jest nowotwór jelita grubego. Z czym on się wiąże? Otóż niestety dość często konieczne jest wyłonienie stomii – czasem chwilowe, czasem jednak już do końca życia.

Oczywiście na początku jest to doświadczenie trudne dla każdego. Jednak warto wiedzieć, że obecnie istnieje naprawdę bardzo zaawansowany sprzęt stomijny, obejmujący różnego rodzaju zapachowe worki oraz środki do pielęgnacji. Dzięki niemu nasza codzienność nie zostanie tak mocno zaburzona.

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny

Warto jeszcze krótko powiedzieć o tym, że obecnie mamy naprawdę także bardzo duży dostęp do różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego czy ortopedycznego, który często potrzebny jest przy większym osłabieniu, po operacjach, czy po walce z nowotworami kości.

Najlepszy sprzęt medyczny

Na koniec trzeba jeszcze podkreślić, że istnieje doskonały sklep, w którym można kupić naprawdę wysokiej jakości sprzęt medyczny. Jest to sklep medyczny Remedium we Wrocławiu. Jego wykwalifikowani pracownicy doskonale orientują się, co dla danej osoby będzie najlepsze i na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego sprzętu.

Opracowanie:
Wrocław, pl. Ludwika Hirszfelda 16/17 lok. 14J
tel. 71 333 25 45
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz