Materiał Partnera

Sprzęt do druku. Przegląd rozwiązań

Sprzęt do druku. Przegląd rozwiązań
Gama urządzeń drukujących jest bardzo szeroka – od prostych drukarek do użytku domowego po zaawansowane plotery wykorzystywane w przemyśle poligraficznym. Poznaj najnowsze rozwiązania w zakresie sprzętu do druku. Wybierz urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jakie możliwości dają obecnie drukarki i plotery? Co sprawdzi się u amatora, a co u specjalisty?

Sprzęt do druku do zastosowań domowych i biurowych

W domu oraz przy prostych pracach biurowych wymagania co do sprzętu drukującego nie są wygórowane. Zamykają się na ogół w wydrukach czarno-białych dokumentów w formacie nie większym niż A4. Nie oznacza to jednak, że należy się zadowalać pierwszą lepszą drukarką!

Obecnie mamy do dyspozycji urządzenia, które zapewnią szybkość wydruku przy zachowaniu przyzwoitej jakości, zaoszczędzą tusz lub toner, a także pozwolą na bezprzewodową łączność z komputerami w sieci domowej lub firmowej – mówi przedstawiciel sklepu ZiZaKo.

Do wyboru mamy drukarki atramentowe i laserowe. Te pierwsze pracują na tuszach czarnych oraz kolorowych. Tusze są stosunkowo drogie, więc jeśli Twoje potrzeby w zakresie drukowania są duże, lepiej postawić na drukarki laserowe, które wykorzystują toner. Jest on znacznie bardziej wydajny i oszczędny.

Jeśli w Twojej firmie stosowane są wydruki większe niż A4, warto wyposażyć ją w solidny sprzęt drukujący, np. drukarkę HP Color LaserJet CP5225dn 20ppm A3(CE712A) PLATINUM PARTNER HP 2018. Zaspokoi ona wszelkie potrzeby przedsiębiorstwa, o ile nie są wymagane wysoko precyzyjne wydruki (projekty, mapy). W formacie A4 drukarka zapewnia wydajność na poziomie 20 kartek na sekundę, a w formacie A3 – 10 kartek na sekundę. Bez uszczerbku dla konstrukcji urządzenia można drukować do 5000 stron miesięcznie. Najwyższa jakość druku w zarówno w czerni, jak i w kolorze, to aż 600 x 600 dpi.

Dla poligrafii – wydajne plotery i szybkie drukarki etykiet

Na potrzeby rynku poligraficznego powstały urządzenia specjalistyczne, m.in. plotery laserowe, solwentowe i lateksowe, które zapewniają doskonałą jakość wydruku przy zachowaniu szybkości i niskich kosztów. Umożliwiają one tworzenie materiałów, od których oczekujemy najwyższego stopnia precyzji, wyrazistości i wierności odwzorowania barw. Pracują na rolach papieru, ale też tkaninach, tworzywach sztucznych i wielu innych podłożach. Plotery są używane to produkcji m.in.: bannerów, opakowań, projektów, planów, map, plakatów czy materiałów POS.

Sprzętem, który usprawnił produkcję opakowań i zmniejszył jej koszty, jest drukarka etykiet. Nowoczesne drukarki do etykiet pozwalają na szybki wydruk z komputera lub pendrive’a, a także personalizowanie poszczególnych etykiet.

Kupno, wynajem czy dzierżawa sprzętu drukującego?

Żeby korzystać z najwyższej jakości sprzętu drukującego, nie trzeba ponosić dużych kosztów związanych z zakupem. Można zdecydować się na wynajem lub dzierżawę drukarki. To także prosty sposób na przetestowanie wybranego urządzenia przed kupnem na własność.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz