Artykuł sponsorowany

Sprzedaż nieruchomości a umowa na wyłączność z wybranym pośrednikiem

Sprzedaż nieruchomości a umowa na wyłączność z wybranym pośrednikiem

Szykując się do sprzedaży nieruchomości, mamy nadzieję, że całe przedsięwzięcie przebiegnie sprawnie i z satysfakcjonującym rezultatem. Nasz cel to zwykle szybkie znalezienie kupca i zbycie domu/mieszkania po jak najbardziej korzystnej cenie. Istnieją dwie drogi sprzedaży nieruchomości – z pomocą pośrednika i bezpośrednio. Ta pierwsza jest zdecydowanie bardziej popularna. Pozostaje tylko pytanie, czy w sprzedaż naszej nieruchomości zaangażować kilka biur, czy też podpisać umowę na wyłączność z jednym z nich. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Współpraca z kilkoma biurami nieruchomości

Przeglądając oferty sprzedażowe na kilku największych portalach nieruchomości, z pewnością nie jeden raz natknęliśmy się na ogłoszenie dokładnie tego samego lokalu. Do oferty dołączone są zazwyczaj inne zdjęcia, różni się także opis i niejednokrotnie cena sprzedaży. Wszystko to powoduje dezinformację u potencjalnych kupców, którzy tracą często zainteresowanie daną nieruchomością.

Sprzedającym wydaje się, że współpraca z kilkoma biurami jednocześnie przyniesie lepsze efekty. W większości przypadków dzieje się jednak na odwrót. Ogłoszenia przygotowywane są według utartego schematu, często bez żadnego promowania. W dodatku agenci poszczególnych biur zamiast współpracować, konkurują ze sobą, co również nie przyczynia się do szybszego zawiązania transakcji.

Współpraca z wybranym pośrednikiem

Jak informuje przedstawiciel z biura nieruchomości Hossa – zawarcie z pośrednikiem umowy na wyłączność niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim ogłoszenie przygotowywane jest w bardzo staranny sposób – załączone do niego zdjęcia są estetyczne i profesjonalnie wykonane, a sam opis jest rozbudowany i podkreśla wszystkie zalety sprzedawanej nieruchomości oraz jej lokalizacji. Agent nieruchomości dba również o intensywną promocję ogłoszenia zarówno w sieci, jak i offline. To bardzo ważne, ponieważ wciąż wiele osób nie posiada stałego dostępu do Internetu.

Za oprowadzanie zainteresowanych po domu/mieszkaniu również odpowiedzialna jest tylko jedna osoba. To właśnie ona kontaktuje się ze sprzedającym w celu raportowania postępów w sprzedaży. Pośrednik może również zająć się załatwieniem wybranych formalności, co odciąży sprzedającego. Szybka i satysfakcjonująca sprzedaż nieruchomości jest w interesie i pośrednika, i sprzedającego. Uzależniona jest od tego prowizja agenta, dlatego też dokłada on wszelkich starań, by umowa sprzedaży została podpisana w określonym czasie. Zawarcie umowy na wyłączność to gwarancja udanej i bezpiecznej transakcji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz