Materiał Partnera

Sprzątanie mieszkań po zgonach z Recovers

Sprzątanie mieszkań po zgonach z Recovers

Sprzątanie mieszkania po zmarłym to bardzo traumatyczne przeżycie. Tym bardziej, jeśli zmarły był bardzo bliską osobą. Czasem trudno jest przyjść do mieszkania i po prostu wyrzucić wszystkie wspomnienia związane z daną osobą. Niezależnie od sytuacji, w jakiej nastąpił zgon, jeśli nie czujemy się na siłach, to warto taką usługę zlecić profesjonalnej firmie, która wykonuje usługi sprzątania po zmarłych.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym

Niezależnie od tego, w jaki sposób doszło do śmierci danej osoby, po jakimś czasie po pogrzebie trzeba uporządkować mieszkanie po zmarłym. Nie zawsze rodzina jest w stanie to zrobić, bo jest to dla niej zbyt duże obciążenie psychiczne. Czasem tylko ktoś z rodziny przychodzi do mieszkania, zabiera rzeczy wartościowe i sentymentalne, a nie wie, co zrobić z resztą. W takich sytuacjach warto zlecić sprzątanie po zmarłych firmie, która posiada doświadczenie w tej usłudze. Jedną z firm, która wykonuje profesjonalne sprzątanie po zmarłym jest Recovers. O tym jak wygląda taka usługa, opowiada pracownik firmy:

Nasza firma sprząta mieszkania, gdzie doszło do zgonów z różnych przyczyn. Rozumiemy, że sprzątnięcie takiego miejsca może być bardzo trudnym psychicznie przeżyciem dla najbliższej rodziny. Dlatego podczas wykonywania tego typu usługi zachowujemy się taktownie i profesjonalnie. Zespół, który wykonuje tego typu sprzątanie mieszkań jest przeszkolony i posiada duże doświadczenie. Nasze usługi zawsze wykonujemy szybko i kompleksowo.

Firmy, które wykonują tego typu usługi, muszą posiadać profesjonalny sprzęt oraz środki do sprzątania i dezynfekcji. Dodatkowym atutem ułatwiającym sprzątanie po zgonach jest ukończone specjalne szkolenie przez pracowników.

Jak wygląda sprzątanie mieszkań po zgonach?

W mieszkaniach, gdzie doszło do zgonu, zazwyczaj znajdują się różnego rodzaju wydzieliny biologiczne, takie jak krew itp. Dlatego też osoby, które pracują w firmach wykonujących sprzątanie w mieszkaniach po zgonach, muszą znać wszystkie przepisy sanitarne dotyczące między innymi postępowania z materiałami zanieczyszczonymi materiałami biologicznymi. Podczas sprzątania tego typu należy przekazać do utylizacji  w specjalistycznych spalarniach, różnego rodzaju urządzenia oraz inne materiały niebezpieczne. Oprócz dokładnego sprzątania w mieszkaniu, gdzie doszło do zgonu, musi być wykonana dezynfekcja wszystkich pomieszczeń i sprzętów, które mają zostać w mieszkaniu. Ozonowanie pomieszczeń to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wszystkich drobnoustrojów chorobotwórczych.

Opracowanie:
Poznań, Słowackiego 55 lok. 1
tel. 732 978 729
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz