Artykuł sponsorowany

Sprawny rozwód z pomocą Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Jarosz

Sprawny rozwód z pomocą Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Jarosz

Kiedy wstępujemy w związek małżeński, nie zakładamy, że zakończy się on rozwodem. Jednak życie bywa nieprzewidywalne i czasem okazuje się, że osoba, której przysięgaliśmy dozgonną miłość, jest jednocześnie tą samą, która rani nas najmocniej. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na rozwód, niż wieść nieszczęśliwe życie u boku kogoś, z kim nie łączy nas nic, oprócz przysłowiowego „papierka”. Kancelaria Adwokacka Katarzyny Jarosz specjalizuje się w prowadzeniu spraw rozwodowych. Dlaczego warto skorzystać z jej usług?

Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów?

W ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost liczby rozwodów w naszym kraju. Według statystyk na taki krok decyduje się prawie co trzecia para. Jednocześnie spada liczba zawieranych małżeństw. W dużej mierze wynika to z postępującego procesu laicyzacji społeczeństwa. Z badań przeprowadzonych przez GUS wynika, że najczęstszą przyczyną rozwodu jest:

  • niezgodność charakterów,
  • zdrada małżeńska,
  • nadużywanie alkoholu,
  • alkoholizm i inne uzależnienia,
  • konflikt na tle finansowym,
  • konflikt w rodzinie,
  • brak pomocy w wychowywaniu wspólnych dzieci.

Czy można rozwieść się bez pomocy adwokata?

Jak informuje prawnik z Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Jarosz – rozwód bez adwokata jest możliwy, ale nie jest zalecany. Praktyka pokazuje, że takie rozwiązanie bywa zasadne jedynie w przypadku małżeństw, które postanawiają rozstać się w zgodzie. W grę wchodzi wówczas rozwód bez orzekania o winie, który może się zakończyć nawet na jednej rozprawie. Oczywiście o ile małżonkowie porozumieją się w kwestii podziału wspólnego majątku i podzielą między siebie obowiązki związane z utrzymywaniem i wychowywaniem dzieci.

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia adwokata w czasie rozwodu?

Rozwód to jedno z najtrudniejszych przeżyć, z jakim, być może, przyjdzie nam się zmierzyć w życiu. Najtrudniejsze są rozwody z orzekaniem o winie, gdzie w toku postępowania trzeba udowodnić, że to mąż/żona ponosi całkowitą winę za rozpad małżeństwa. Tego typu sprawy rozwodowe rzadko przebiegają spokojnie. Zwykle towarzyszy im wiele intensywnych emocji, takich jak złość, żal, gniew czy rozgoryczenie. Warto wówczas mieć przy sobie kogoś, kto obiektywnie spojrzy na sprawę, odpowiednio nami pokieruje podczas rozpraw i wesprze nas szeroką wiedzą z zakresu prawa rodzinnego.

Kancelaria Adwokacka Katarzyny Jarosz może się pochwalić dużym doświadczeniem w prowadzeniu różnorodnych spraw rozwodowych. Również tych bardzo skomplikowanych. Pracujący tam prawnicy dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej chronić interesy swoich klientów. Rozwodnicy, którzy korzystali z pomocy adwokata, zgodnie przyznają, że bez niego nie udałoby się im uzyskać aż tak satysfakcjonującego zakończenia sprawy. A pamiętajmy, że stawką jest często wspólny majątek, alimenty na siebie i dzieci oraz sprawowanie nad dziećmi codziennej opieki.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz