Materiał Partnera

Sprawna przeprowadzka firmy do nowej siedziby

Sprawna przeprowadzka firmy do nowej siedziby

Przeprowadzka firmy to proces długi i dość skomplikowany. Wygląda zupełnie inaczej niż przeniesienie się do innego mieszkania bądź domu. Przede wszystkim należy ją zaplanować zdecydowanie wcześniej, bo nawet na 12 tygodni przed datą przenosin. No i zaangażować w nią pracowników. Wtedy pójdzie wszystko o wiele sprawniej. Przyda się też profesjonalna firma transportowa, taka jak Wiki z Warszawy, która ma doświadczenie w przeprowadzkach firm i pomoże w sprawnej i szybkiej zmianie lokalizacji twojego przedsiębiorstwa.

Zaplanowanie przeprowadzki

Czas na planowanie oraz sama przeprowadzka zależy od wielkości firmy, branży w jakiej się specjalizuje oraz ilości przenoszonych stanowisk stacjonarnych, jak też sprzętu i narzędzi. Warto zatem spisać plan działania, który na pewno ułatwi przenosiny. Istotną rolę odgrywać będzie również dobra komunikacja w zespole. Każdy pracownik powinien dowiedzieć się o przeprowadzce nie na ostatnią chwilę, ale znacznie wcześniej, wliczając w to osoby przebywające na urlopach, zwolnieniach lekarskich, czy nieobecne z różnych innych powodów. Dzięki temu będzie można uporządkować stanowiska pracy oraz wszelkie dokumenty, a pracownicy będą mieć czas na zabranie  osobistych rzeczy. To świetny moment na porządki. Można wówczas uprzątnąć stare i niepotrzebne dokumenty oraz przedmioty, które zalegają na półkach i tylko zabierają miejsce. Powinny zostać zniszczone albo wyrzucone. Pamiętaj, by spakowane sprzęty, urządzenia, wyposażenie biur wraz z meblami oraz dokumenty odpowiednio zabezpieczyć i opisać, by w nowym miejscu nie było problemu z ich rozmieszczeniem.

Jaką firmę przeprowadzkową wybrać?

Wybierając firmę  przeprowadzkową, sprawdź profil jej działalności i to, czy na pewno w ofercie posiada przeprowadzki przedsiębiorstw. Zapytaj o zasięg działania: czy są to przeprowadzki lokalne , czy też przeprowadzki ogólnopolskie. Profesjonalna firma przeprowadzkowa, jak Wiki prowadzona przez Pawła Mrozowicza, powinna posiadać zróżnicowaną przede wszystkim pod względem ładowności, flotę pojazdów, co pozwoli przewozić rzeczy o różnych gabarytach i wymiarach: od małych półek na książki, poprzez meble biurowe, po duże szafy, sprzęt biurowy (komputery, kserokopiarki). Wszystkie auta powinny zawierać wysokiej klasy zabezpieczenia do transportu oraz specjalistyczne narzędzia, służące do przymocowania tych zabezpieczeń.  Jest to szczególnie ważne, jeśli transportowane są delikatne i specjalistyczne narzędzia oraz sprzęty o bardzo dużych gabarytach.

W Wiki możesz liczyć również na przewóz dzieł sztuki, antyków czy przedmiotów wartościowych. Firma poza tym zajmuje się przeprowadzkami mieszkań i domów na trenie stolicy oraz całego kraju, a także obejmuje swoim zasięgiem Europę. Ma do dyspozycji specjalne opakowania chroniące cenne przedmioty, jak też kartony, folie bąbelkowe, koce czy taśmy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz