Artykuł sponsorowany

Sprawna oczyszczalnia drenażowa z firmą Bio-Tek

Sprawna oczyszczalnia drenażowa z firmą Bio-Tek

Każde gospodarstwo domowe lub budynek przemysłowy musi być wyposażony w system odprowadzania zanieczyszczeń kanalizacyjnych. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się wybudowanie prywatnej oczyszczalni. Istnieje kilka rozwiązań w tym zakresie, wśród nich system drenażowy. Jego wykonaniem na terenie nieruchomości zajmuje się między innymi firma Bio-Tek ze Stargardu.

Sprawdzone przydomowe oczyszczalnie ścieków

Nie każdy budynek ma możliwość wykonania przyłącza do miejskiej lub gminnej infrastruktury odprowadzania ścieków bytowych bądź przemysłowych. Zagospodarowanie takich nieczystości może odbywać się na dwa sposoby: z wykorzystaniem szamba betonowego lub prywatnej oczyszczalni. Sprzedażą oraz wykonaniem takich konstrukcji zajmuje się firma Bio-Tek, znajdująca się w Stargardzie. W branży działa od 2013 roku, co przekłada się na doświadczenie w realizowanych zleceniach. Do budowy instalacji wykorzystuje najlepsze jakościowo urządzenia, a to gwarantuje ich bezawaryjne działanie. Wykwalifikowani pracownicy są w stanie doradzić przy wyborze optymalnego dla danej nieruchomości rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że przydomowe oczyszczalnie ścieków są o wiele bardziej ekologiczne w porównaniu do tradycyjnych szamb. Choć potrzeba większych nakładów finansowych do ich montażu, to jednak inwestycja szybko się zwraca ze względu na niskie koszty eksploatacyjne. Wśród tego rodzaju systemów zagospodarowania nieczystości firma Bio-Tek oferuje oczyszczalnie biologiczne oraz drenażowe. Jakie są typy tych drugich i czy warto montować je na swojej działce?

Charakterystyka oczyszczalni drenażowych

Mechanizm filtracji w systemach polega na rozsączeniu ścieków, a następnie oczyszczeniu ich w sposób tlenowy. Celem jest rozłożenie zanieczyszczeń do prostych związków chemicznych, które mogą zostać odprowadzone do gruntu. Można jednak wyróżnić kilka wariantów takiego rozwiązania:

  • tunelowe – wyposażone w tunel filtracyjny, czyli podziemny zbiornik umożliwiający magazynowanie ścieków w przypadku ich dużej ilości. Dzięki temu są one stopniowo rozkładane, a następnie infiltrowane do gruntu;

  • tradycyjne – filtracja wstępnie oczyszczonych w osadniku ścieków odbywa się w znajdujących się pod ziemią perforowanych rurach. Tam zostają rozsączone, aby już w gruncie nastąpił proces oczyszczania tlenowego;

  • z przepompownią – zbiornik z pompą pływakową służy do gromadzenia wody z oczyszczonych ścieków, które są przekazywane do drenów.

Zalety i wady systemów drenażowych

Z pewnością do atutów takiego rozwiązania należy zaliczyć stosunkowo prostą konstrukcję, a przy tym wysoką skuteczność. Ta jednak w dużej mierze zależy od warunków gruntowych, jakie panują na działce. Jak wskazuje ekspert z firmy Bio-Tek ze Stargardu:

Czynniki, które decydują o montażu oczyszczalni drenażowych to przede wszystkim stopień przepuszczalności gruntu oraz poziom wód gruntowych. System można wykorzystać jedynie na gruntach dobrze przepuszczalnych, a także, gdy wody znajdują się dopiero na głębokości powyżej dwóch metrów.

W porównaniu do tradycyjnych szamb betonowych są one również niemal bezobsługowe, a z pewnością ich eksploatacja jest prostsza. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że agresywna chemia domowa może przyczynić się do skrócenia żywotności drenażu. Jego regeneracja skutkuje natomiast zniszczeniem ogrodowej zieleni. Niektórzy użytkownicy uskarżają się również na nieprzyjemny zapach unoszący się z osadnika gnilnego. Problem ten jednak da się wyeliminować za pomocą sprawnie działającej wentylacji.

Opracowanie:
Stargard, Gdańska 2
tel. 721 211 241
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz