Materiał Partnera

Sprawdzone sposoby koloryzacji włosów

Sprawdzone sposoby koloryzacji włosów

Koloryzacja włosów na stałe weszła do oferty salonów fryzjerskich. Wachlarz metod koloryzacji potrafi przyprawić o ból głowy. W przypadku niektórych z nich nawet nie wiemy jakiego efektu się spodziewać. Dlatego tak ważna w tym kontekście jest pomoc doświadczonej stylistki fryzur. Tymczasem warto poznać nieco bliżej najbardziej popularne metody koloryzacji włosów.

Ombre

Nazwa tej metody koloryzacji pochodzi od francuskiego słowa cień. Ombre oznacza tonową koloryzację włosów. Podczas wykonywania ombre stylistka stopniowo rozjaśnia poszczególne kosmyki włosów. Musi jednak przestrzegać zasady, że najciemniejszy odcień powinien znaleźć się u nasady. Najjaśniejszy odcień powinien znaleźć się na końcówce włosa. Poszczególne tonacje kolorów dobierane są pod kątem indywidualnej urody kobiety. Ombre daje najlepsze efekty na grubych, mocnych i kręconych włosach. W przypadku kobiet o cienkich, delikatnych lub przetłuszczających się włosach nie zaleca się stosowania ombre. Jakie kolory łączy się w metodzie ombre? Najczęściej jest to brąz połączony z blondem.

Sombre

Sombre to inaczej soft ombre. Jak łatwo się domyślić jest to technika zbliżona do wyżej opisanego ombre. Różnica polega na uzyskaniu bardziej delikatnego i naturalnego efektu, który charakteryzuje się trójwymiarowością. Sombre to stylizacja idealna na ciepłe i słoneczne miesiące. Włosy w promieniach słońca mogą wtedy uzyskiwać jasne, słoneczne refleksy. Wykonując sombre stylistka rozjaśnia włosy na końcach oraz w okolicy twarzy. Dzięki temu twarz ulega odmłodzeniu, a cera rozświetla się. Efektem sombre jest również optyczne powiększenie objętości włosów. Najważniejsze jednak, że ta technika jest bardzo uniwersalna i sprawdzi się zarówno u blondynek, jak i brunetek. Sombre może być wykonywane bez względu na długość włosów.

Balayage

Jest to częściowa koloryzacja włosów. Najczęściej stosowana do jasnych włosów. Podczas zabiegu rozjaśniane są tylko wybrane partie włosów. Co istotne kontrast między sąsiadującymi odcieniami nie może przekraczać 2-3 tonów. Stylistka podczas koloryzacji balayage używa specjalnego pędzelka, którym nakłada farbę na pasemka włosów. Ta metoda koloryzacji jest zalecana szczególnie kobietom o cienkich włosach.

Flamboyage

Skoro omówiliśmy już metodę ombre oraz balayage, to czas najwyższy scharakteryzować technikę, która jest połączeniem tych dwóch metod. Flamboyage pozwala uzyskać dużą głębię koloru oraz wielowymiarowe refleksy. Warto podkreślić, że technika ta należy do dosyć trudnych. Wymaga od fryzjerki nie tylko umiejętności, ale także doświadczenia. Obok starannie wybranych farb należy również użyć samoprzylepnej folii fryzjerskiej. Przykleja się do niej poszczególne pasma włosów.

Sunlight

Sunlight to technika przeznaczona dla kobiet o ciemnych włosach. Metoda ma na celu rozjaśnienie określonych partii włosów o 2 tony. To nadaje fryzurze efektownego i głębokiego odcienia. Rozjaśniając niektóre pasemka na brzegach i końcówkach stylistka może uzyskać trójwymiarowy efekt.

Splashlight

To technika, której celem jest odwzorowanie zachowania włosów pod wpływem działania słońca. Jest ona inspirowana japońskim anime. Jego bohaterowie bardzo często mają jasny pas w połowie długości włosów. Ma on odwzorować efekt odbijających się promieni słonecznych. Wykonując koloryzację techniką splashlight farba nakładana jest na grube pasmo włosów na wysokości uszu. Efektem koloryzacji splashlight jest wielowymiarowy efekt w awangardowym stylu. Ta metoda nie niszczy włosów tak bardzo jak tradycyjne rozjaśnianie.

Ilość metod koloryzacji włosów jest bardzo duża. Trudno zdecydować się na konkretną i wybrać samodzielnie tę, która będzie najbardziej korzystna. To rola stylistki fryzur. Odwiedzając Salon Fryzur Beauty&Look prowadzony przez Martę Szafrańską możecie liczyć nie tylko na profesjonalnie wykonaną koloryzację, ale także na fachowe doradztwo w zakresie wyboru najlepszej metody.

Opracowanie:
Kalwaria Zebrzydowska, Rynek 28
tel. 732 892 034
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz