Artykuł sponsorowany

Sprawdzone drewno do budowy więźby dachowej z Tartaku Henryka Szczepańczyka

Sprawdzone drewno do budowy więźby dachowej z Tartaku Henryka Szczepańczyka

Więźba dachowa, czyli szkielet dachu odpowiada za utrzymanie całej konstrukcji dachu oraz równomierne obciążanie ścian budowli chroniąc je przed spękaniem lub zniszczeniem. Niezwykle istotne jest zatem, aby wybrać do jego budowy najwyższej jakości drewno, np. z tartaku Henryka Szczepańczyka w Skałce koło Kątów Wrocławskich. Czym powinien charakteryzować się ten szczególny materiał konstrukcyjny?

Jakie drewno sprawdzi się drewna z tartaku?

Drewno konstrukcyjne może być różnego pochodzenia. Chcąc mieć pewność, że jest ono zdrowe i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, warto rozejrzeć się za materiałem ze sprawdzonego źródła. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Henryk Szczepańczyk Usługi w Zakresie Tartacznictwa i Przerobu Tarcicy:

Jeśli szukasz wysokojakościowych wyrobów tarczanych zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego tartaku. Nasze produkty, pochodzące wyłącznie z certyfikowanego surowca poddawane są rygorystycznej kontroli. Oferujemy: tarcicę iglastą i liściastą, więźbę dachową, tarcicę budowlaną (mokrą i suchą), tarcicę stolarską (mokrą i suchą), kantówki i łaty, deski, podbitki, sztachety oraz krawędziaki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewna na dach?

Na drewno na dach z tartaku, zgodnie z tym co podkreśla nasz rozmówca, doskonale nadaje się tarcica w klasie od C 24 do C 27. Kupując materiał atestowany właściciel obiektu mieszkalnego lub użytkowego, oraz sam wykonawca robot ma pewność, że każdy etap stawiania zwieńczenia domu będzie wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną. W omawianym zakładzie obróbki drewna elementy więźby nie tylko wykonywane z zastosowaniem najnowszej technologii, ale pilnuje się również ich sposobu przechowywania. Nie należy kupować bowiem wyrobów konstrukcyjnych drewnianych, które leżały bezpośrednio na gruncie, bądź w warstwach ułożonych bezpośrednio na sobie. Każda belka powinna być odseparowana do poprzedniej np. przez zastosowanie między nimi cienkiej listewki zapewniającej dopływ powietrza na całej jej długości.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz