Sprawdź sposoby na walkę z muchami i komarami w domu

Sprawdź sposoby na walkę z muchami i komarami w domu
Uporczywie uprzykrzają nam życie zwłaszcza latem. Są małe, a problem z nimi – czasami bardzo duży. Oto kilka propozycji na to, jak sobie poradzić z owadami, które goszczą w naszym domu. Skutkiem obecności owadów w domu są często nieprzyjemne ugryzienia, u osób bardziej wrażliwych – zmieniające się nawet w bąble. W walce z muchami i komarami można uciec się do kilku sprawdzonych sposobów na to, jak pozbyć się tych owadów z domu.

Zapachy miłe dla człowieka, niekoniecznie dla owadów

Olejki eteryczne (np. goździkowy, eukaliptusowy, rozmarynowy, cytrynowy), świece zapachowe, kadzidełka – to rozwiązania przyjemne zapachowo dla człowieka, ale niekoniecznie dla komarów i much. Można je rozmieścić w różnych punktach domu w zależności od tego, do jakiego użytku są przeznaczone – w gniazdach elektrycznych, na meblach itd. Działają one od dwóch do kilkunastu metrów.

Chemia w sprayach

W usunięciu owadów z domu pomóc mogą również chemiczne preparaty w sprayu, którymi spryskuje się domowe pomieszczenia. Do wyboru są środki zapachowe lub bezzapachowe. Po ich użyciu lepiej przez jakiś czas nie wchodzić do środka.

Rośliny – straszaki

Muchy i komary nie przepadają również za pewnymi roślinami, które hodujemy na co dzień w domowych warunkach. Jedną z nich jest lawenda, którą można umieścić w doniczce na parapecie. Podobnie działa na nie pelargonia (szczególnie gatunek anginka), tymianek, mirt oraz bazylia. Odstraszająca dla owadów jest też mięta, geranium, plektrantus koleusowaty (zwany komarzycą). Ta ostatnia roślina wydziela odpowiedni zapach, gdy się ją potrąci. Trzeba też wiedzieć, że pojedyncze rośliny nie będą skutecznym odstraszaczem. Warto pomyśleć o tym, aby było ich więcej i to rozmieszczonych w różnych częściach domu.

Świetlany wabik

W walce z owadami można wykorzystać lampy owadobójcze, które przeznaczone są do użytku domowego. Przypominają one tradycyjne lampki i lampy. Nie stanowią niebezpieczeństwa dla ludzi, za to specjalny rodzaj światła, który wydzielają, przyciąga je. Kiedy podlatują, wpadają w specjalną siatkę, która razi je prądem o wysokim napięciu.

Moskitiery – ochrona i wentylacja w jednym

Moskitiery to również ochrona przed owadami. Montuje się je w oknach i drzwiach balkonowych. Zamawiając je, warto sprawdzić gęstość siatki. Powinna mieć takie oczka, przez które na pewno nie przecisną się ani komary, ani muchy. Ich dodatkowym atutem jest to, że chronią również przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi, a jednocześnie przyczyniają się do prawidłowej wentylacji pomieszczeń (źródło: regiodom.pl ). Dzięki tym wszystkim sposobom walka z dokuczliwymi owadami może okazać się wygrana na korzyść… człowieka.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz