Artykuł sponsorowany

Sprawdź, co warto wiedzieć w związku z montażem ogrodzeń

Sprawdź, co warto wiedzieć w związku z montażem ogrodzeń

Mając do czynienia z montażem ogrodzenia, trzeba będzie oczywiście zadbać o wiele elementów w odpowiedni sposób. Tylko bowiem profesjonalne podejście do tego rodzaju czynności będzie gwarantować nam ogrodzenie o dobrych parametrach. W ramach poniższego wpisu przedstawiamy kilka najbardziej przydatnych informacji w związku z montażem ogrodzeń.

Podstawowe kwestie

Zanim podejmiemy się poszczególnych czynności związanych z montażem ogrodzenia, naszym zadaniem będzie przeprowadzenie stosownej oceny stanu podłoża. Jeśli bowiem mamy do czynienia z gruntem, który to wymaga wyrównania, będziemy musieli zająć się stworzeniem odpowiednich nasypów czy też podsypów. Jak łatwo się domyślić, bez niwelacji terenu przeprowadzonej w profesjonalny sposób nie będziemy mogli skutecznie osadzić w danym miejscu ogrodzenia. Dlatego też szczególnie przydatnym rozwiązaniem w tym zakresie może okazać się skorzystanie z usług geodety, który to przeprowadzi wszelkie związane z tym czynności przy pomocy odpowiednich urządzeń pomiarowych. Z innych informacji, nierówności możemy pozbyć się również poprzez przeprowadzenie chociażby ząbkowania

Oczywiście, nie jest to wszystko, o co będziemy musieli zadbać w ramach montażu ogrodzenia. Zanim jednak przejdziemy do kolejnych kwestii, warto będzie jeszcze krótko wyjaśnić, czym jest ząbkowanie. Jest to więc ustawienie poziomu ogrodzenia w takich sposób, aby znajdował się on w stosunku do podłoża naszej działki. Oprócz tego, dobrze wiedzieć, że w tym celu możemy postawić na rozwiązanie w postaci muru oporowego z betonu. W momencie, gdy już zajmiemy się wszelkimi czynnościami związanymi z wyrównywaniem gruntu, przyjdzie czas na osadzenie słupków. Warto wspomnieć, że montaż słupków dotyczy w głównej mierze ogrodzeń z siatki oraz ogrodzeń uwzględniających zastosowanie paneli ogrodzeniowych. Słupki trzeba najpierw odpowiednio rozmieścić, a następnie zalać betonem.



Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Jako że montaż ogrodzeń zdecydowanie nie należy do najprostszych zadań, po więcej fachowych porad zwróciliśmy się do firmy Centrum Ogrodzeń Ślusarstwo-Kowalstwo zajmującej się świadczeniem usług związanych nie tylko z samym montażem ogrodzeń, ale także ich wytwarzaniem. I tak, pozostając jeszcze w temacie osadzania słupków, warto pamiętać o tym, aby w szczególności zwrócić swoją uwagę na ich wysokość, gdyż w przeciwnym razie możemy liczyć się później ze sporymi wydatkami. W przypadku montażu ogrodzeń do czynienia możemy mieć między innymi z ogrodzeniami panelowymi oraz siatką ogrodzeniową. Jeśli chodzi o ogrodzenia panelowe, tutaj musimy w szczególności zadbać o to, aby w odpowiednio profesjonalny sposób zamontować panele oraz wszelkie niezbędne akcesoria dodatkowe.

Jak łatwo się domyślić, nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku montowania siatki ogrodzeniowej. Tutaj, musimy zamontować bowiem druty naciągowe, które to podobnie do ogrodzeń panelowych, będą wymagały również zamontowania różnego rodzaju akcesoriów dodatkowych. W przypadku ogrodzeń panelowych będzie trzeba dodatkowo zadbać również o odległość między słupkami, która to zazwyczaj wynosi około 2,5 metra. Siatka ogrodzeniowa będzie z kolei wymagała montażu słupków podporowych, co też wykonuje się wykorzystując specjalnie przeznaczone do tego celu zaczepy. Ważne jest też zachowanie minimum 45 stopni kąta nachylenia słupka podporowego.

Słowem końca

Na koniec, w temacie montażu ogrodzeń dobrze będzie krótko jeszcze wspomnieć o kilku kwestiach związanych z montażem ogrodzeń frontowych. Tutaj, do czynienia mamy najczęściej z bloczkami ogrodzeniowymi. Tego rodzaju ogrodzenia będą na początku wymagać betonowego fundamentu, który to umieszcza się na głębokości wynoszącej około jednego metra w ziemi. Co więcej, fundament trzeba wykonać na całej długości ogrodzenia, ale istnieje również alternatywa w postaci stworzenia odpowiednio dopasowanej do danej działki podmurówki. Wówczas, przydatne okazuje się z kolei wyznaczenie poszczególnych punktów geodezyjnych i wykorzystanie zbrojeń.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz