Materiał Partnera

Sposoby na strzyżenie psa u fryzjera

Sposoby na strzyżenie psa u fryzjera

Fryzury dla psów to temat niezwykle rozległy. Gdy oddajemy psa do salonu na strzyżenie, możemy wybrać jedną z fryzur lub pozostawić tę sprawę całkowicie w gestii groomera. Oba rozwiązania mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników. Ci drudzy lubią mieć całkowitą kontrolę nad fryzurą swojego czworonoga, zlecając strzyżenie go zgodnie z jakimś ustalonym z góry wzorcem.

Przygotowanie psa na wystawę – wybór fryzury

Jeśli chcemy wystawić swojego psa, musi on spełnić szereg wymogów zawartych we wzorcu rasy. Większość bywalców psich wystaw doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia tego wzorca i pragnie się do niego dostosować. Jednym z jego elementów jest tak zwane cięcie wystawowe, które powinno zostać wykonane według konkretnych zasad. Tutaj nie ma miejsca na wiele fantazji. Każde odstępstwo od wzorca może obniżyć punktację na wystawie. Tradycyjny wygląd psa zapewnią wyłącznie najlepsze salony fryzjerskie, takie jak olsztyński Salon fryzjerski dla psów Pieskie Sprawy Co istotne dla wystawców, fryzurą możemy także podkreślać atuty psa i maskować jego niedoskonałości. Dobrze dobrana może optycznie nadać mu rześkości, świeżego wyglądu czy tężyzny.

Cięcie według wzoru ze zdjęcia

Osób chcących wystawić swoje psy jest stosunkowo niewiele. Dlatego większość z nas ma absolutną swobodę w doborze fryzury dla swojego czworonoga. Klienci salonów fryzjerskich dla psów często przekraczają ich próg ze zdjęciem w dłoniach. Pokazują specjalistom pożądany wygląd pupila. Inspiracje tego typu mogą mieć wiele zalet, jednak musimy uważać na pułapki – niekiedy osiągnięcie wymaganego efektu nie będzie możliwe np. ze względu na typ sierści naszego psa. Nie wszyscy przedstawiciele danej rasy psa będą mogli mieć taką samą fryzurę.

Całkowita improwizacja

Pozostawiając kwestię doboru fryzury groomerowi możemy osiągnąć spektakularny efekt. Specjaliści pracujący w salonie fryzjerskim dla psów znają się zazwyczaj na swojej pracy i profesjonalnie uformują plan na odpowiednie przycięcie – tak, by wyglądał najbardziej korzystnie. Nie bójmy się eksperymentów. Bardziej ekstrawaganckie fryzury mogą nadać naszemu czworonogowi indywidualnego charakteru. Możliwości jest wiele – żonglując nimi możemy sprawić, że wizerunek naszego psa nigdy nie stanie się nudny i zawsze będzie przyciągał wzrok.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz