Materiał Partnera

Sposoby na skuteczną windykację należności

Sposoby na skuteczną windykację należności

Aż 90% firm boryka się z problemem nieterminowych wpłat należności. Dla przedsiębiorców w zupełności normalne jest ściąganie długów od kontrahentów. Odzyskiwanie należnych pieniędzy może odbywać się na kilka sposobów, wiążacych się z poniesieniem większych lub mniejszych nakładów finansowych. Poznaj sposoby na skuteczną windykację należności.

Spróbuj się dogadać, negocjować

Zawsze powinniśmy zaczynać od rozmowy. Być może klient jest teraz w ciężkiej sytuacji finansowej. Jest to w zupełności normalne, każdemu z nas choć raz się to zdarzyło. W pierwszej kolejności należy przede wszystkim ustalić termin zapłaty, dowiedzieć się, kiedy klient będzie miał pieniądze. Najlepszą opcją jest załatwienie sprawy polubownie, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy tego spróbować. Jeśli jednak się nie uda, powinniśmy pójść o krok dalej. Jeden klient może olać sprawę, a drugi będzie chciał opłacić fakturę, kiedy tylko będzie mógł sobie na to pozwolić.

Oddaj sprawę w ręce specjalistów

W sytuacji, w której nie jesteś w stanie dogadać się z klientem a wszystkie polubowne środki zawiodą, powinieneś zgłosić się do profesjonalnej firmy, takiej jak np. Sollver Windykacja należności Piotr Gleń, której specjalizacją jest windykacja długów. Wielu polskich przedsiębiorców popełnia jeden błąd - zbyt długo zwlekają z rozpoczęciem procesu windykacji. Jeśli dana osoba deklaruje się, że zapłaci w konkretnym terminie, jednak ostatecznie tego nie robi, to znaczy, że nie traktuje nas nawet poważnie. Prawda jest taka, że prawdopodobieństwo, że nasz dłużnik nie ureguluje wierzytelności rośnie znacząco z każdym miesiącem naszej bierności. Czekanie zatem nie ma najmniejszego sensu. Korzystając z usług firmy windykacyjnej, będziemy mogli się spodziewać, że ona także w pierwszej kolejności będzie próbowała załatwić sprawę polubownie - za pomocą wezwań do zapłaty, rozmawiania z dłużnikiem, podejmowania negocjacji. Z pewnością dana osoba inaczej podejdzie do sytuacji, gdy będzie rozmawiać z firmą windykacyjną. Firmy windykacyjne doskonale wiedzą, jak mają podejść do sytuacji oraz jak w skuteczny i szybki sposób odzyskać pieniądze. Wiele osób zraża się do tego typu firm ze względu na prowizję, jednak nie da się obejść bez niej. Sami nie jesteśmy w stanie zdziałać zbyt wiele, a nawet jeśli tak, to zajmie nam to naprawdę długo.  Niektórzy nawet rezygnują z odzyskiwania pieniędzy, bo nie mają na to czasu. Nie powinniśmy tego robić.

Opracowanie:
Leszno, Leszczyńskich 52
tel. 65 529 88 88
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz