Materiał Partnera

Sposoby na przewóz paczek za granicę

Sposoby na przewóz paczek za granicę

Sposoby na przewóz paczek za granicę

W czasach, w których nie brakuje Polaków na co dzień mieszkających, pracujących czy uczących się za granicą, międzynarodowe usługi kurierskie i transport mienia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Istnieją różne sposoby na to, by przesłać paczkę za granicę. Które są najbezpieczniejsze, najtańsze i po prostu najlepsze? Sprawdź nasze zestawienie.

Międzynarodowy przewóz paczek – po co i dla kogo?

Przewóz paczek za granicę ma znaczenie przede wszystkim dla rodzin, w których przynajmniej jedna osoba przebywa na emigracji. Mimo że podróżowanie po Europie jest obecnie znacznie ułatwione, spotkanie nie zawsze jest możliwe. Paczki to forma podtrzymywania więzi rodzinnych, a także bardzo przydatne narzędzie. Tym sposobem można przesłać bowiem niemal wszystko – od mebli czy ubrań, poprzez żywność, aż do ważnych dokumentów związanych ze sprawami urzędowymi.

Jak przesłać paczkę za granicę?

Jeśli chodzi o paczki zagraniczne, można skorzystać z usług:

  • tradycyjnej poczty,
  • jednej z dużych firm kurierskich,
  • lokalnej firmy transportowej.

Szczególnie w przypadku bardzo ważnych lub wielkogabarytowych przesyłek korzystanie
z tradycyjnych usług pocztowych nie wchodzi w grę. Nie masz zaufania do poczty czy firm kurierskich? Nie jesteś jedyny. To coraz powszechniejsze zjawisko. Dlatego wiele osób wybiera przewóz paczek, korzystając z usług firm transportowych. 

Jak mówi pracownik firmy Bus-Europa: To usługa, o którą pytali klienci korzystający z naszych przewozów osobowych, dlatego postanowiliśmy wprowadzić ją do oferty. W ostatnich latach przewozimy coraz więcej paczek, szczególnie do krajów zachodnich, gdzie przebywa wielu Polaków. Klienci zdecydowanie bardziej ufają naszym przewozom niż ogromnym, anonimowym firmom kurierskim, które coraz częściej zawodzą, a dodatkowo są bardzo drogie – dodaje.


Dlaczego warto zdecydować się na przewóz paczek z firmą transportową?

Stosunkowo niszowy typ transportu mienia, jakim jest przewóz paczek wykonywany przez firmę transportową, ma wiele zalet. Jakie to zalety?

  • Nieograniczone gabaryty – firmie transportowej możesz zlecić zarówno przewóz pojedynczego dokumentu, jak i mebli, sprzętu AGD czy np. motocykla. Wielkość ładunku jest w zasadzie nieograniczona.
  • Szybkość – kurierzy firm transportowych międzynarodowe trasy pokonują zazwyczaj codziennie. Transport jest bardzo szybki również ze względu na to, że przesyłki nie są zatrzymywane w sortowniach i przekazywane kurierom z rąk do rąk.
  • Bezpieczeństwo – przesyłki są ubezpieczone, a dodatkowo od początku do końca podróżują jednym środkiem transportu, dlatego trudno o ich uszkodzenie czy zgubienie.
  • Od drzwi do drzwi – kurier odbiera paczkę od nadawcy i wiezie ją prosto do adresata, nie trzeba więc stać w kolejkach na poczcie.
  • Cena – niezwykle konkurencyjny koszt w porównaniu z tradycyjnymi usługami kurierskimi, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę pozostałe zalety rozwiązania.

Zależy Ci na szybkim, tanim i pewnym transporcie paczki o dowolnych gabarytach? Wybierz prywatną firmę transportową, a na pewno nie wrócisz już do tradycyjnych kurierów!

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz