Artykuł sponsorowany

Specyfikacja instalacji gazowych w samochodach osobowych i ciężarowych

Specyfikacja instalacji gazowych w samochodach osobowych i ciężarowych

Wysokie wydatki za eksploatowanie paliwowe samochodu można w łatwy sposób zredukować. Prawdą jest to, że litr gazu jest znacznie tańszy niż litr benzyny, a przekłada się to na znacznie obniżone koszty jazdy w ujęciu rocznym. Taka oszczędność powoduje, że wzrosło zainteresowanie montażem instalacji LPG zarówno w samochodach osobowych, jak i w ciężarowych.

Redukcja spalania – oszczędna jazda

W przypadku zastosowania instalacji gazowych LPG w samochodzie osobowym warto wiedzieć, że znacznie zmniejszamy koszty. Różne dane porównawcze pokazują, że instalacja LPG może zredukować koszty eksploatacyjne nawet o połowę! A pieniądze zainwestowane w zainstalowanie całego systemu mogą zwrócić się nawet po jednym kwartale. W przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych korzyści finansowe wynikające z zainstalowania LPG są jeszcze większe. Im dłuższe dystanse pokonujemy, tym bardziej oszczędzamy – przekłada się to na jeszcze szybszy zwrot inwestycyjny, niż w przypadku samochodów osobowych. Warto skorzystać z internetowych kalkulatorów, które dzięki wprowadzeniu parametrów samochodu, będą w stanie określić Twoją perspektywę oszczędności. W najlepszych zakładach motoryzacyjnych również dokonasz takich czynności, ale w znacznie szerszym zakresie.

Pozytywny wpływ na silniki

Nowoczesne systemy instalacji LPG oraz skorzystanie z usług motoryzacyjnych profesjonalnych zakładów montażowych LPG, takich jak Luk-Pol. Lucjan Plich z Tomaszowa Mazowieckiego, skutkuje również pozytywnymi wpływami na silnik naszego pojazdu. Po pierwsze silnik staje się bardziej elastyczny dzięki wysokiej liczbie oktanowej, co powoduje usprawnienie płynności silnika i jego wyciszenie. Pozytywy nie tylko obserwuje się na poziomie użytkowym, ale również z punktu widzenia konserwacyjnego. W przypadku wykorzystania gazu, zmniejszona jest podatność komór spalania na uszkodzenia. Podobnie jest z łagodniejszym procesem zapłonu, który w przypadku instalacji LPG nie powoduje kondensacji ciekłego paliwa na ściankach cylindrów.

Instalacja LPG dla różnego rodzaju silników

Bardzo dużą zaletą systemu instalacji LPG jest jej uniwersalność. Można ją zastosować w niemalże każdym rodzaju pojazdu, każdej marki i gabarytów. Profesjonalne punkty montażu instalacji LPG dokonują wszelkich prac w bardzo krótkim czasie. Warto wiedzieć, że to właśnie montaż i odpowiedni producent całej instalacji decydują o tym, czy w przypadku naszego samochodu dojdzie do znacznej oszczędności. Każdy samochód wymaga sprecyzowanego systemu, który z łatwością dopasuje się do działania pozostałych układów pojazdu. Profesjonalny zakład motoryzacyjny wybierze instalacje od takich producentów, jak STAG, KME, TECH, AG Centrum i dopasuje każdy najmniejszy element do prawidłowego działania Twojego silnika.

LPG – przyjazne środowisku

Często pomijaną zaletą LPG jest kwestia ochrony środowiska. W porównaniu z samochodami z silnikami dieslowymi emisja spalin jest o ponad dwadzieścia razy mniejsza! Warto zauważyć, że w niektórych zachodnich miastach wprowadzono zakazy wjazdu samochodów spalinowych w określone obszary miejskie. Być może zwiększona świadomość ekologiczna spowoduje u nas wprowadzenie podobnych procedur. Użytkownicy instalacji LPG na Zachodzie nie tylko wiedzą, że przyczyniają się do ochrony środowiska, ale są świadomi tego, że oszczędzają energię (surowce naturalne) oraz własne pieniądze. Każdy kierowca w Polsce powinien wzorować się na takim zachowaniu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz